Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

8

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

9

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

10

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

11

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

12

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

29 yıl sonra tekrar buluştular | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

29 yıl sonra tekrar buluştular

Mustafa Bayer
17.12.2019
1990-1992 yılları arasında Bilecik’te askerlik yapan 1970 tertip asker arkadaşları, aradan geçen 29 yıl sonra Afyonkarahisar’da, termal bir otelde bir araya gelip askerlik günlerini tekrar yaşadı.
Bilecik Jandarma Alay Komutanlığı’nda, 1990-1992 yılları arasında askerlik yapan 17 asker arkadaşı, Afyonkarahisar’da bir araya gelerek hasret giderdi. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 1970/4 tertip askerlik yapan asker arkadaşları, termal otelin keyfini çıkarırken o günlerde yaşadıklarını tekrar canlandırarak eğlendi. Asker arkadaşlarının bornoz ile içtima alması, komik görüntüler oluşturdu. 18 ay boyunca çeşitli anılar biriktiren dönemin askerleri, 3 yıldır da aralık ayının 15’inde Afyonkarahisar’da buluşuyor.
“BU YIL ÜÇÜNCÜ KEZ BİR ARAYA GELDİK”
Bu yıl üçüncü kez bir araya geldiklerini anlatan Zikrullah Arslan (50), bir araya gelme fikrinin nasıl çıktığını şöyle dile getirdi: “Bizim daha önce kurduğumuz bir grubumuz vardı. Oradan kendi aramızda haberleşiyorduk. Daha sonra bir araya gelmeye karar verdik. Bunun için de tüm şehirlere yakın olan, termal kaynakları ile de kışın güzel vakit geçirebileceğimiz Afyonkarahisar’ı seçtik. 3. kez burada buluşuyoruz. Normal şartlarda 24 kişiyiz. Ama bu yıl 17 kişi bir araya geldik.” dedi.
“HER YIL ARALIK AYINDA BULUŞUYORUZ”
Her yıl aralık ayının 15’inde buluştuklarını dile getiren Arslan, Kayseri’den geldiğini belirterek: “20 yaşında nasıl ise buraya geldiğimizde de aynı oluyoruz. Aramızda torun sahibi olanlar var ama biz, bu süre içinde askerlik yıllarında gibi davranıyoruz. Karavana usulü yapıyoruz. Sıraya geçiyoruz yemek alırken. Buradan çok mutlu gidiyoruz. Gelecek yılın planlarını yapmaya başlıyoruz gitmeden.” diye konuştu. Asker arkadaşları, daha sonra hep birlikte termal havuza girerek eğlendi.>>>Mustafa BAYER

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER