Öne Çıkan

15

1

Image

VALİDEN ATSO'YA AÇIK ÇEK
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’na ziyarette bulundu. ATSO Meclis Başkanı Mehmet Sıtkı Merdivenci, Yönetim Kurulu Başkanı Hü..

2

Image

Vali Çiçek Şuhut’u fethetti
Vali Gökmen Çiçek ilçe ziyaretleri kapsamında dün Şuhut ilçesinde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu..

3

Image

VER DAİRELERİ AL LOJMANLARI
İl Genel Meclisi’nin dünkü oturumunda Afyon Belediyesi’ne ait AFDORA Sitesi’ndeki evlerin, İl Özel İdaresi’ne ait lojmanlarla takas edilmesi konusu gö..

4

Image

Sultandağı kirazına ilgi arttı
Sultandağı ilçesinde hasadına başlanan Napolyon kirazı, Avrupa ve Uzak Doğu ülkelerinden büyük ilgi görüyor. Bahçelerde tarım işçileri tarafından özel..

5

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

6

Image

‘Afyon’u daha ileri noktaya taşıyacağız’
Vali Gökmen Çiçek, birlik ve beraberlik içinde çalışarak Afyonkarahisar’ı daha ileri noktalara taşıyacaklarını söyledi ..

7

Image

“Gençlerimiz bizim en büyük umudumuz”
Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlerin en büyük umutları ve varlıkları olduğunu belirterek, "Yapacağımız yatırımlar bu ülkenin ve..

8

Image

Başkan Zeybek otobüs kullandı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, direksiyon başına geçerek, ANS-Çarşı güzergahında kullandığı otobüsle pandemi kurallarına yönelik vatandaşlara uyarıla..

9

Image

‘Afyon’a katkı sağlıyorsunuz’
Ahmet İpek Sucukları sahibi Alpay İpek ve Korel Termal Yönetim Kurulu Başkanı Ali Korkmaz, Vali Gökmen Çiçek'i ziyaret etti. ..

10

Image

‘Güzelliklere güzellik katıyoruz’
Taşpınar Mahallesi’ni gezen Belediye Başkanı Zeybek, Afyonkarahisar’ın güzelliğine güzellik kattıklarını söyledi ..

11

Image

‘Tarım konusunda başarısızlar’
İYİ Parti İl Başkanı Mehmet İnkaya, hükümetin tarım konusunda başarısız politikalar yürüttüğünü söyledi ..

12

Image

15 Temmuz Türkiye Kata Karate Şampiyonası Bursa’da yapılacak

Türkiye Karate Federasyonu’ndan yapılan açıklamada 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü kapsamında gerçekleştirilecek Türkiye Kata Şampiyonas..

13

Image

Koronavirüs denetimi yapılacak
İçişleri Bakanlığı’nın genelgesiyle bugün 81 ilde koronavirüs tedbirlerinin denetimleri yapılacak ..

14

Image

TOKİ kuraları çekildi
İscehisar ilçesinde TOKİ konutlarının kuraları çekildi ..

15

Image

Yeniden ihale edilecek
AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, Cumhurbaşkanlığı Strateji..

16

Image

Koyuncu gurbetçileri davet etti
Normalleşme süreciyle birlikte uçuşların ve sınırların açılmasıyla gurbetçiler Türkiye’ye gelmeye başladı. Emirdağ Belediye Başkanı Koyuncu, gurbetçil..

17

Image

Atletizm takvimi bu ay başlıyor
Türkiye Atletizm Federasyonu, Covid-19 salgını nedeniyle geciken sezonu 15 Temmuz’da özel yarışmalarla başlatıyor. İlk pist yarışı ise 18-19 Temmuz’da..

Afyonkarahisar’da yaralı yılkı atı Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde tedavi altına alındı. | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Afyonkarahisar’da yaralı yılkı atı Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde tedavi altına alındı.

Mustafa Bayer
13.12.2019
Yılkı atı tedavi ediliyor
Afyonkarahisar’da yaralı yılkı atı Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi’nde tedavi altına alındı.
Doğa Koruma ve Milli Parklar Bölge Müdürlüğü ekipleri, Kumalar Dağı’nın Sandıklı tarafında yaralı yılkı atı olduğu ihbarını değerlendirerek bölgeye gitti. Yılkı atı olduğu ve ayağından topalladığı belirlenen at uyuşturucu iğne ile sakinleştirilerek Afyon Kocatepe Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne getirildi. Burada hastanenin veterinerleri tarafından muayene edilen, röntgeni çekilen atın sol ayağında kırık ve ateşli silah yaralanması olduğu belinlendi.
ATEŞLİ SİLAHLI VURULMUŞ
Yılkı atıyla ilgili tedavi sürecinin başlatıldığını belirten AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKÜREM) Müdürü Doç. Dr. Emine Hesna Kandır, şunları kaydetti: “Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından getirilen yılkı atının ilk muayenesi AKÜ Veteriner Fakültesi Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Hayvan Hastanesi) veteriner hekimleri tarafından yapıldı. Röntgen çekilen atın ayağında kırık olduğunu belirledik. Aynı zamanda atın ateşli silahla da vurulduğu anlaşıldı. Kurşun izleri belirlendi” dedi.
“AYAĞINDAKİ KIRIK İYİLEŞTİRİLECEK”
Kandır vurulmuş halde bulunan atın uzun zaman bu halde dolaştığını ve bitkin düştüğünü söyleyerek, “8 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğimiz atın uzun zamandır bu şekilde dolaştığını düşünüyoruz. Fakültemizin Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim görevlileri tarafından gerekli antibiyotik tedavisi başlandı. Tedavinin olumlu sonuçlanması ve atın güçlenmesiyle ayağına alçı yapılarak kırığın iyileştirilmesi sağlanacak.”>>>Mustafa Bayer

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
09.07.2020
09.07.2020
09.07.2020
OZEL HABERLER