Öne Çıkan

15

1

Image

‘Salgın Afyon’da pik yaptı’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, koronavirüs salgınının Afyonkarahisar’da en üst seviyeler ulaştığını öne sürdü. ..

2

Image

87 adet taşınmaz ihaleyle satılacak
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Milli Emlak Müdürlüğü tarafından 87 adet taşınmazın satışı açık ihale usulü ile yapılacak. Aynı zamanda bazı taşınmaz..

3

Image

“İl yöneticilerimizin destekleri bizlere büyük moral veriyor”
Afjet Afyonspor Kulüp Başkanı Yusuf Ulutürk, Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in destekleri ile sezonun ilk maçına galibiyet için ç..

4

Image

“Afyon’dan memnun ayrılıyorlar”
Bu sezon da kamp döneminde birçok kulübe ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm takımların Afyon’dan son derece memn..

5

Image

Zabıtadan denetim
İscehisar Belediyesi zabıta ekipleri ilçede faaliyet gösteren marketlerde sağlık ve hijyen denetimleri yaptı..

6

Image

İscehisar’da elektrik kesintisi
İscehisar Belediyesi’nden yapılan açıklamada, ilçedeki bazı yerlerde bugün elektrik kesintisinin yapılacağı ifade edildi ..

7

Image

Yaşam süresi arttı
Yeni doğmuş bir bireyin mevcut ölümlülük risklerine maruz kalması durumunda yaşaması beklenen ortalama yıl sayısı olarak tanımlanan "Doğuşta Beklenen ..

8

Image

Çocuklara arabalı sinema müjdesi
Afyonkarahisar Belediyesi kültürel etkinliklerine ara vermeden devam ediyor. Vizyonda kaldığı süre içinde, çocuklar kadar yetişkinlerin de beğenisini..

9

Image

Korkmaz Covid bölümünü gezdi
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Serhat Korkmaz, Afyonkarahisar ve Sandıklı Devlet Hastaneleri ile Afyonkarahisar Sağlık Bilimleri Üniversitesi (AFSÜ) Hastan..

10

Image

‘Kurallara uyun’
Dinar protokolü Tatarlı beldesinde koronavirüs denetimi yaptı ..

11

Image

Övünç madalyalarına kavuştular
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla tüm Türkiye’de aynı saatte Devlet Övünç Madalyaları ve Beratları Tevcih Töreni düzenlendi. Afyonkara..

12

Image

Yalçın okullarda denetleme yaptı
İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın Hocalar ilçesindeki, Hocalar İmam Hatip Ortaokulu, Şehit Kamil Tunç Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Yeşilhisar Yu..

13

Image

Veteriner Başkaya’ya veda yemeği
Dinar Belediyesi’nden emekli olan Veteriner Hekim Oğuz Başkaya için mesai arkadaşları tarafından veda yemeği düzenlendi..

14

Image

‘Vatandaşlar hassasiyet göstermeli’
Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen konularına hassasiyet göstermelerini istedi ..

15

Image

Başkandan GES müjdesi
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt yeni bir müjdeyi sosyal medya hesabından duyurdu...

16

Image

‘Bizlere destek olun’
Afyonkarahisar’da koronavirüs denetimine çıkan Vali Vekili Mehmet Boztepe, vatandaşlardan virüsle mücadelede kurallara uyarak destek olmalarını istedi..

17

Image

‘Desteklerimiz devam edecek’

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyon Eğitim Vakfı’nı ziyaret etti. Burcu, Afyon Eğitim Vakfı’na..

KAN VERELİM | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

KAN VERELİM

Mustafa Bayer
02.11.2019

29 Ekim – 4 Kasım ülkemizde Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta içinde genelde etkinlikler yapılıp, kan vermenin önemine değiniliyor. Afyonkarahisar’da da buna benzer çalışmalar devam ederken Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz da örnek bir çalışmaya imza atarak, farkındalık yarattı. Anıtpark önünde Kızılay aracını ziyaret ederek, kan bağışında bulundu. Herkese örnek olması gereken bir davranış. Umarım bu güzel hareketi herkes dikkate alır.
+++
Bende sizlerle bugün kan verme konusunda bir şeyler paylaşmak istiyorum. Kan vermek, sadece bir etkinlik değildir. Sağlık konusunda bilgi vermek bizlere düşmez ama bildiğimiz kadarıyla kan vermek, her zaman hayat kurtarır ve sağlık içinde çok faydalıdır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan kan verme olayının ne kadar önemli olduğunun farkına varmalıyız. Basın çalışanı olarak altını çizmek istediğim bir husus var bu konuda. Gün içerisinde çalışırken, son dakikada bir telefon gelir. ‘Şu hastanede yatan bir hasta için şu kan grubunda kana ihtiyaç vardır’. Bu sözler ile hemen televizyonda alt yazı geçeriz. Türk toplumu olarak, bu yazıyı fark eden herkes etrafına haber verir ve o hasta için gerekli kan genelde her zaman bulunur. Burada anlatmak istediğim, herkesin bu konuda daha duyarlı olması. Sağlıklı olan her bireyin düzenli olarak kan vermesini istiyoruz hepimiz.
+++
Bu konu her platformda işleniyor, ön plana çıkarılıyor ama insanlardaki maalesef ki ön yargıları kıramıyoruz. ‘Ne olacak ki kan vermekle?’, ‘Ben kanımı kimseye vermem’ gibi ilkel konuşmalara zaman zaman şahit oluyoruz. Bunlarda bizi oldukça üzüyor. Ben bir kez daha buradan çağrı yapmak istiyorum. Sağlığınız el veriyorsa lütfen kan verelim!... Hepimiz kan verelim!... Çünkü kan sürekli ihtiyaçtır. Ayrıca bu konuda etrafımızdaki insanları da bilinçlendirelim. Kızılay Haftamızı kutluyor, herkesi kan vermeye davet ediyorum. KAN VERELİM… KAN VERELİM… KAN VERELİM…Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
18.09.2020
18.09.2020
18.09.2020
OZEL HABERLER