Öne Çıkan

15

1

Image

‘AKP vatandaşlara sırtını dönüyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Burcu Köksal, AK Parti’nin vatandaşla..

2

Image

Ekonomiye değer katanlar ödüllendirildi
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar Ödül Töreni’nde Afyonkarahisar’a değer katan, iş adamla..

3

Image

TOBB’NDAN TAM DESTEK
Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar Ödül Töreni’nde konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar’da kurulac..

4

Image

‘Coronavirüs’e rastlanmadı’
Afyonkarahisar Valiliği, kentte yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası ya da şüphelisinin bulunmadığını bildirdi...

5

Image

‘Birlik ve beraberliğimiz pekişiyor’
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanlığı tarafından her ay düzenlenen ilçe ve belediye başkanları istişare toplantısının 3.sü Döğer beldesinde g..

6

Image

İFTİRA ATTILAR
Gazeteci Orhan Durak, Afyonkarahisar’da yayın yapan bir internet sitesi tarafından hakkında çıkan haberlere açıklık getirdi. ..

7

Image

Limit Anadolu Lisesi Yarı Finallere yükseldi
Özel Afyon Limit Anadolu Lisesi, Afyonkarahisar Kocatepe Spor Kompleksi’nde düzenlenen Genç Kızlar Basketbol Grup karşılaşmalarında sergilediği perfor..

8

Image

‘Başarılı çalışmalara imza atıyorsunuz’
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret eden TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar’daki sanayici ve iş adamlarının başarılı çalışmalar..

9

Image

Afyonspor, Pendik’i eli boş gönderdi: 2-0
Zafer Stadı’nda oynanan karşılaşmada Pendikspor’u 28.dakikada Emre Tosun ve 76.dakikada Nazmi Candoğan’ın golleri ile yenen mor beyazlı takım, Play-of..

10

Image

‘Arsanın ATSO’ya verilmesini istiyoruz’
Büyüyen ve Gelişen Afyonkarahisar Ödül Töreni’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ATSO Binası’nın üzerinde bulunduğu arsanın ATSO’..

11

Image

Atatürk Evi’ne ziyaret
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in eşi Sevim Zeybek, Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un eşi Şerife Bozkurt’un davetlisi olarak Şuhut Atatürk Evi’n..

12

Image

TFF 2. LİG BEYAZ GRUP TOPLU SONUÇLAR
HAFTANIN MAÇLARI..

13

Image

‘Kanal 3 Afyon’un tanıtımını yapıyor’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, Megabirlik Medya’yı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Hisarcıklıoğlu, Kanal 3’ün, Afy..

14

Image

Üreten kadınlar kooperatif kurdu
Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesinde Sınırlı Sorumlu Bolvadin Kadın Girişim Üretim ve İşletme Kooperatifi (BOLKAGİK) kuruldu...

15

Image

Afyon Belediye Yüntaş, Alanya’dan galip döndü
Voleybol Erkekler 1.Ligi A Grubu’nda ilk dört takım arasına girerek Play-off oynamayı garantileyen Afyon belediye Yüntaş, dün deplasmanda Alanya Beled..

16

Image

Adli tebligat eğitimi
Afyonkarahisar PTT Başmüdürlüğü tarafından dağıtıcı personellere adli tebligat eğitimi verildi...

17

Image

‘Bizim derdimiz Afyonkarahisar’
AK Parti Bolvadin İlçe Kongresi’nde konuşan AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Sezen, “Bizim derdimiz Afyonkarahisar’dır, Türkiye’nin yarınlar..

KAN VERELİM | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

KAN VERELİM

Mustafa Bayer
02.11.2019

29 Ekim – 4 Kasım ülkemizde Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta içinde genelde etkinlikler yapılıp, kan vermenin önemine değiniliyor. Afyonkarahisar’da da buna benzer çalışmalar devam ederken Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz da örnek bir çalışmaya imza atarak, farkındalık yarattı. Anıtpark önünde Kızılay aracını ziyaret ederek, kan bağışında bulundu. Herkese örnek olması gereken bir davranış. Umarım bu güzel hareketi herkes dikkate alır.
+++
Bende sizlerle bugün kan verme konusunda bir şeyler paylaşmak istiyorum. Kan vermek, sadece bir etkinlik değildir. Sağlık konusunda bilgi vermek bizlere düşmez ama bildiğimiz kadarıyla kan vermek, her zaman hayat kurtarır ve sağlık içinde çok faydalıdır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan kan verme olayının ne kadar önemli olduğunun farkına varmalıyız. Basın çalışanı olarak altını çizmek istediğim bir husus var bu konuda. Gün içerisinde çalışırken, son dakikada bir telefon gelir. ‘Şu hastanede yatan bir hasta için şu kan grubunda kana ihtiyaç vardır’. Bu sözler ile hemen televizyonda alt yazı geçeriz. Türk toplumu olarak, bu yazıyı fark eden herkes etrafına haber verir ve o hasta için gerekli kan genelde her zaman bulunur. Burada anlatmak istediğim, herkesin bu konuda daha duyarlı olması. Sağlıklı olan her bireyin düzenli olarak kan vermesini istiyoruz hepimiz.
+++
Bu konu her platformda işleniyor, ön plana çıkarılıyor ama insanlardaki maalesef ki ön yargıları kıramıyoruz. ‘Ne olacak ki kan vermekle?’, ‘Ben kanımı kimseye vermem’ gibi ilkel konuşmalara zaman zaman şahit oluyoruz. Bunlarda bizi oldukça üzüyor. Ben bir kez daha buradan çağrı yapmak istiyorum. Sağlığınız el veriyorsa lütfen kan verelim!... Hepimiz kan verelim!... Çünkü kan sürekli ihtiyaçtır. Ayrıca bu konuda etrafımızdaki insanları da bilinçlendirelim. Kızılay Haftamızı kutluyor, herkesi kan vermeye davet ediyorum. KAN VERELİM… KAN VERELİM… KAN VERELİM…Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
24.02.2020
24.02.2020
24.02.2020
OZEL HABERLER