Öne Çıkan

15

1

Image

‘Antalya’dan sonra Afyon’u tercih edin’

Rusya’dan Afyonkarahisar’a gelen turizm heyetini ağırlayan Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser; Rus tur..

2

Image

Hırsızlar yakayı ele verdi

İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri, son bir ayda Afyonkarahisar’da 4 ev ile 3 otomobil soygunu yapan kişilerin p..

3

Image

Gazilerden yerli kamyona tam not

İlimiz İscehisar ilçesinde, mermer ve mermer makinaları konusunda sektörün önde gelen büyük firmalarından, aynı zamanda yerli üretime destek olan..

4

Image

‘UTP ile suç oranları azaldı’

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, 2016 yılında uygulamaya konulan Uygulama Takip Projesi (UTP) ile başta terör olmak üzere asayiş, kaçakçılık ve..

5

Image

‘Üniversiteler bölgelerin itici gücü’
Afyon Kocatepe Üniversitesi Danışma Kurulu’nun 4. toplantısında konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, üniversitelerin bilimsel çalışmalar yapılan alanları ol..

6

Image

‘Yumurta üretimimiz kıskanılıyor’

Yumurta sektörünün sorunlarının ve çözüm önerilerinin konuşulduğu 4.Yumurta Zirvesi’nde konuşan Yum-Bir Başkanı İbrahim Afyon, Türkiye’nin yumurt..

7

Image

Gazeteler kapanıyor ekranlar kararıyor

Türkiye Gazeteciler Federasyonu’nun Başkanlar Konseyi Toplantısı’nda özellikle yerel basının zor durumda olduğu ve pek çok gazete ile televizyonu..

8

Image

Kızılören teşkilatından ziyaret

Kızılören AK Parti İlçe Teşkilatı Başkan Mustafa Çöl’ü makamında ziyaret etti...

9

Image

‘Staj desteği vereceğiz’

DoubleTree by Hilton Afyonkarahisar Genel Müdürü Sayit Önay ve Satış ve Pazarlama Müdürü Seçkin Beksarı, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Turizm..

10

Image

Öğrenci için nota sistemini öğrendi

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Devlet Konservatuvarı Türk Halk Müziği bölümünde görev yapan öğretim elemanı Emrah Kalın, görme engelli öğrenci..

11

Image

‘Halk getirdi halk indirir’

AK Parti İl Başkanlığı’nda bir konferans veren Yazar Emine Şenlikoğlu, bazı kesimlerin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı indirmeye çalıştığını..

12

Image

‘Şehre katkı sunmak istiyoruz’

Türkeli Gazetesi sahiplerinden Önder Artuk, Türkeli Gazetesi aracılığıyla Afyonkarahisar’a katkı sunmak istediklerini söyledi. ..

13

Image

Kütüphanede drama eğitimi
Sandıklı Halk Kütüphanesinde öğrencelere drama eğitimi veriliyor.
..

14

Image

‘Var gücümüzle çalışıyoruz’

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı İbrahim Derviş Suna: “Bütün insanlığın; adalet, huzur, barış ve refaha kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz”..

15

Image

‘Bu bütçe, memurun bütçesi değil’

Kamu Sen İl Temsilcisi Mehmet Demir; 2020 yılı bütçesinin, memurun bütçesi olmadığını söyledi. ..

16

Image

Elif bebek 6 aylık oldu

Kocaeli’nin Derince ilçesinde “cranium bifidum” (ikiz kafa) teşhisi konulan ve temmuzda ameliyatla başından 1 kilo 250 gramlık kitle alınan Elif ..

17

Image

Akılcı ilaç kullanımı eğitimi

İl Sağlık Müdürlüğü Akılcı İlaç Kullanımı İl Koordinatörlüğü tarafından evde sağlık birimlerinde görev yapan sağlık personellerine yönelik “Akılc..

KAN VERELİM | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

KAN VERELİM

Mustafa Bayer
02.11.2019

29 Ekim – 4 Kasım ülkemizde Kızılay Haftası olarak kutlanıyor. Bu hafta içinde genelde etkinlikler yapılıp, kan vermenin önemine değiniliyor. Afyonkarahisar’da da buna benzer çalışmalar devam ederken Afyonkarahisar Valimiz Mustafa Tutulmaz da örnek bir çalışmaya imza atarak, farkındalık yarattı. Anıtpark önünde Kızılay aracını ziyaret ederek, kan bağışında bulundu. Herkese örnek olması gereken bir davranış. Umarım bu güzel hareketi herkes dikkate alır.
+++
Bende sizlerle bugün kan verme konusunda bir şeyler paylaşmak istiyorum. Kan vermek, sadece bir etkinlik değildir. Sağlık konusunda bilgi vermek bizlere düşmez ama bildiğimiz kadarıyla kan vermek, her zaman hayat kurtarır ve sağlık içinde çok faydalıdır. Hücrelerin yenilenmesini sağlayan kan verme olayının ne kadar önemli olduğunun farkına varmalıyız. Basın çalışanı olarak altını çizmek istediğim bir husus var bu konuda. Gün içerisinde çalışırken, son dakikada bir telefon gelir. ‘Şu hastanede yatan bir hasta için şu kan grubunda kana ihtiyaç vardır’. Bu sözler ile hemen televizyonda alt yazı geçeriz. Türk toplumu olarak, bu yazıyı fark eden herkes etrafına haber verir ve o hasta için gerekli kan genelde her zaman bulunur. Burada anlatmak istediğim, herkesin bu konuda daha duyarlı olması. Sağlıklı olan her bireyin düzenli olarak kan vermesini istiyoruz hepimiz.
+++
Bu konu her platformda işleniyor, ön plana çıkarılıyor ama insanlardaki maalesef ki ön yargıları kıramıyoruz. ‘Ne olacak ki kan vermekle?’, ‘Ben kanımı kimseye vermem’ gibi ilkel konuşmalara zaman zaman şahit oluyoruz. Bunlarda bizi oldukça üzüyor. Ben bir kez daha buradan çağrı yapmak istiyorum. Sağlığınız el veriyorsa lütfen kan verelim!... Hepimiz kan verelim!... Çünkü kan sürekli ihtiyaçtır. Ayrıca bu konuda etrafımızdaki insanları da bilinçlendirelim. Kızılay Haftamızı kutluyor, herkesi kan vermeye davet ediyorum. KAN VERELİM… KAN VERELİM… KAN VERELİM…Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
13.11.2019
13.11.2019
13.11.2019
OZEL HABERLER