Öne Çıkan

15

1

Image

Başkanlardan Ankara çıkarması
Sinanpaşa ilçesine bağlı belediye başkanları, Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulundular. Başkanlar, AK Parti Afyonkarahisar milletvekillerinden Veyse..

2

Image

Kadın Gişrişimciler Bir Araya Geldi
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İl Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanları ve TOBB Kadın Girişimciler Kurul Üyeleri, TOBB Başkanı..

3

Image

Başkan Zeybek İmam Hatip Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti
‘Desteklerimiz sürecek’
Lise eğitimini aldığı Afyonkarahisar İmam Hatip Anadolu Lisesi’ni ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, belediye ol..

4

Image

Atatürk Evi’ni ziyaret ettiler
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kayınbiraderi Hasan Gülbaran ve ailesi Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde bulunan Büyük Taarruz Karargâh Evi Atat..

5

Image

Yılkı atları büyüledi
Tarihi, termali ve lezzetleriyle ünlü Afyonkarahisar, doğası ile de dikkat çekiyor. Şuhut’un Kumalar Dağı’nda bir anda ortaya çıkan yüzlerce yılkı atı..

6

Image

BAŞKAN ÇÖL’DEN DİNAR BELEDİYESİ’NE ZİYARET
‘İş birliklerimiz sürüyor’
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’yı makamında ziyaret etti. Başkan Çöl, Dinar B..

7

Image

MEYBEM sınavı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A. Ş. (MEYBEM) ile Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğin..

8

Image

Kontrol Uygulama Noktasına Ziyaret
‘Olumlu dönüşler geliyor’
Sandıklı ilçe girişinde oluşturulan kontrol uygulama noktasını ziyaret eden Sandıklı Kaymakamı Eflatun Can Tortop, asayi..

9

Image

İnternet Medya Birliği Ziyareti
‘Ortak çalışmalar yapabiliriz’
İnternet Medya Birliği’ni ağırlayan Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey; basın, yayın konusunda ortak ça..

10

Image

Şirinevler’de işlem tamam
Çay Belediyesi Fen İşleri ekipleri tarafından Şirinevler Mahallesi Kirazlı Sokak’ta başlatılan çevre düzenlemeleri kapsamında bordür taşı, dolgu ve te..

11

Image

HADLERİ BİLDİRİLMELİ
MHP Milletvekili Mehmet Taytak, HDP’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yerinin olmadığını söyleyerek: “Terörün siyasal temsilcilerine, meclis kürsü..

12

Image

Afyonkarahisar'da “AFAD Gönüllüleri Buluşması” programı düzenlendi.
‘Daha dirençli
hale getireceğiz’
AFAD İl Müdürü Mehmet Buldan, “AFAD Gönüllüleri afet öncesinde, afet esnasında ve afet sonrasında ihtiyaç duy..

13

Image

Celal Oruç Öğretmenleriyle buluştu
1980 Yılında Sanat Okulu’ndan Mezun Olan Afyonkarahisar’ın Tanınmış İş adamı Celal Oruç, emekli olan öğretmenleriyle bir araya geldi.
Düzenlenen ..

14

Image

Öğrencilere Dinar depremi anlatıldı
Evciler Nedim Turan İlkokulu ve Şehit Hüdayi Çınar Ortaokulu öğrencileri sınıf öğretmenleri Selin Sarıca ve İncilay Uğurlu Belkıs eşliğinde Dinar Bele..

15

Image

ERDOĞAN’DAN TEŞEKKÜR
AK Parti 133’üncü Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen AK Parti İl Başka..

16

Image

Milli Sporcu Münevvere Yılmaz Spor3'e Konuk Oldu
‘Yeni başarılar için
durmadan çalışıyorum’
Kanal 3 ekranlarında Kadir Kaplan’ın hazırlayıp sunduğu Spor 3 programına konuk olan Down Sendromlu..

17

Image

Aslan dünya evinde girdi
Türkiye Voleybol Federasyonu Afyonkarahisar İl Temsilcisi Savaş Aslan, geçtiğimiz gün yapılan düğün töreni ile Elçin Kurtoğlu ile hayatını birleştirdi..

Kocatepe’nin neyi batıyor ? | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Kocatepe’nin neyi batıyor ?

Mustafa Bayer
19.10.2019

Afyonkarahisar Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir yere sahip bir kent. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de askeri deha olarak kendini ispatladığı önemli savaşlardan birisi olan Büyük Taarruz’un başladığı bir yer.
1874 rakımlı Kocatepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının en büyük adımı olmuştur. Kocatepe eski adıyla Büyükkalecik, yeni adıyla Kocatepe beldesi sınırları içinde yer alıyor.
Kocatepe ismi, bundan önceki o dönem Bağımsız, daha sonra MHP’ye geçen Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak tarafından meclis kararı alınarak Bakanlar Kurulu kararı ile Aralık 2017’de değiştirildi. (Sonra yerel seçimlerdeki oy kaygısı ile isminin tekrar değiştirilmesi için karar aldı ama olsun, hala beldenin ismi KOCATEPE)
31 Mart yerel seçimlerinde isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceği seçim vaadi olarak bazı adaylar tarafından kullanıldı bile. Çıngırak, tekrar belediye başkan adayı olamadı, Belde de seçimi AK Parti Adayı Başkanı Abdullah Çelik kazandı.
Çelik, Kocatepe isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceğini her türlü platformda dile getirenlerdendi. Ve geçtiğimiz gün Başkan Çelik, Barış Pınarı Harekatı’na destek için yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada nedense Kocatepe ismini kullanmamaya çalıştı. Açıklamayı Büyükkalecik Belediye Başkanı olarak gönderdi. Beldenin ismi Kocatepe iken bu ismini niye kullanmadığını çok merak ediyoruz. Çelik, daha sonra açıklamasını yeniledi. Bu sefer de Kocatepe isminin yanına yine parantez içinde Büyükkalecik yazmayı ihmal etmedi.
Acaba Başkan Çelik, Kocatepe ismini niye kullanmak istemiyor? Bakanlar Kurulu kararı varken, beldenin resmi ismi Kocatepe iken neden bu ismi kullanmaya yanaşmıyor? Ben ve Afyonkarahisar’daki birçok kişi bu sorunun cevabını aklımıza gelen bin türlü “acaba” soruları ile merak ediyoruz. Kocatepe’nin nesi batıyor, nesini beğenmiyorlar bilemiyoruz. Acaba Kocatepe isminin ağırlığını kaldıramayacağını mı hissediyor?
Başıboş direkler kimin eseri?
Afyonkarahisar’ın Uydukent’i içinden çevre yolu geçen vitrin bir hale geldi. Yüksek katlı binaları, modern ve şık apartmanları ile bir cazibe bölgesi. Son yıllarda inşaat sektörü en fazla bu bölgede hareketli. Sokaklar Caddeler bulvarlar haline geliyor, birbiri ardına işyerleri açılıyor. Ama bu kadar hızlı ve güzel gelişmelerin yanında bazı bölgelerde tabiri caiz ise başıboş direkler göze çarpıyor. Tam sokağın ortasında kocaman yüksek gerilim hatlarını taşıyan direkler yolun ortasında duruyor.
Bu direkler özellikle aydınlatmanın yetersiz olduğu anlarda kazaya davetiye çıkarıyor. Bunun sorumlusu kim bilmiyorum ama birinin bu direklerin yolun ortasında ne işi olduğunu söylemesi ve kaldırılması için çalışma başlatması gerekiyor. Yarın alkollü bir sürücü direğe son sürat dalarsa ortaya çıkacak sıkıntının sorumluluğunu kimse almayacaktır.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
22.11.2019
22.11.2019
22.11.2019
OZEL HABERLER