Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’yı konuştular
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, Sandıklı ile ilgili konuları görüşmek için İzmir Sandıklılılar Kültür ve Dayanışma Derneği yönetimini kabul ett..

2

Image

Alev Türe güven tazeledi
Afyonkarahisar Tabip Odası’nın olağan seçimli genel kurul toplantısı hafta sonu Oda’da yapıldı. Oda’nın mevcut Başkanı Dr. Alev Türe tekrar göreve seç..

3

Image

Kızılören’de lavantalar yaygınlaşıyor
Türkiye'de, son yıllarda üretim sahası genişleyen, rengi ve kokusuyla alternatif tarımın gözdesi olan lavanta bahçeleri Kızılören ilçesinde de yayılma..

4

Image

Kabirlerin tahsisleri yapıldı
Afyonkarahisar Belediyesi, Bayraktepe Mezarlığında oluşturduğu kabirler kura ile hak sahiplerine tahsis edilmeye başladı. ..

5

Image

INF Basketbol Süper Ligi’ne katılım başvurusu 13 Temmuz’da sona eriyor
Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamada ING Basketbol Süper Ligi’nde yer alan kulüplerin 13 Temmuz 2020 tarihi..

6

Image

Başkan Zeybek’e ziyaretler
AK Parti Emirdağ İlçe Başkanı İsmail Dişiçürük ve İnci Pastanesi sahibi Osman Çavdar, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret etti..

7

Image

Başkan Zeybek açılışa katıldı
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’da hizmete açılan Uysal Yapı Market’in açılış törenine katıldı ..

8

Image

İGM toplantıları başladı
İl Genel Meclisi’nin temmuz ayı ilk oturumunda gündem maddeleri görüşülerek karara bağlandı ..

9

Image

‘AFYON LİG ATLADI’
Vali Gökmen Çiçek İl Genel Meclisi temmuz ayı oturumuna katıldı. Toplantıda Meclis üyelerine hitaben konuşan Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar’ın lig ..

10

Image

Akıllı parklar kuruluyor
Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla Emirdağ ilçesinde akıllı parklar kuruluyor
..

11

Image

Afyon Belediyespor’dan Türk Telekom’a transfer

Türk Telekom, geçtiğimiz sezon Afyon Belediyespor formasını terleten şutör gard Erdi Gülaslan’ı kadrosuna kattı.
..

12

Image

Yardım birimine teşekkür belgesi
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, tüm dünyayı etkisi altına alan COVİD-19 salgınıyla mücadelede görev alan Yardım Hizmetleri Birimi personelini unutmaya..

13

Image

‘İktidar Baroların sesini kısmak istiyor’
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, “Çok Baro Teklifine” karşı TBMM Adalet Komisyonu’nda yaptığı konuşmada AKP’nin k..

14

Image

‘Karalama kampanyasının hedefi olduk’
MÜSİAD’tan yapılan ortak açıklamada, havai fişek fabrikasında yaşanan patlaması sonrası yaşanan olaylarla ilgili karalama kampanyasının hedefi oldukla..

15

Image

‘İGM LOKOMOTİF OLACAK’
İl Genel Meclisi temmuz ayı ilk oturumuna katılan Vali Çiçek, Afyon’un büyümesinde İGM’nin lokomotif olacağını söyledi ..

16

Image

Akdağ dezenfekte ediliyor
Sandıklı Akdağ Tabiat Parkı’nda vatandaşların yaşanan süreçten etkilenmemeleri için, dezenfekte çalışmaları belirli aralıklarla devam ediyor..

17

Image

‘Kıdem tazminatı işçilerin hakkıdır’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Arslan, kıdem tazminatının her işçinin hakkı olduğunu belirterek, “Bu salgın döneminde ülkemizin yaşadığı ekonomik ..

Kocatepe’nin neyi batıyor ? | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Kocatepe’nin neyi batıyor ?

Mustafa Bayer
19.10.2019

Afyonkarahisar Kurtuluş Savaşı’nda önemli bir yere sahip bir kent. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün de askeri deha olarak kendini ispatladığı önemli savaşlardan birisi olan Büyük Taarruz’un başladığı bir yer.
1874 rakımlı Kocatepe, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının en büyük adımı olmuştur. Kocatepe eski adıyla Büyükkalecik, yeni adıyla Kocatepe beldesi sınırları içinde yer alıyor.
Kocatepe ismi, bundan önceki o dönem Bağımsız, daha sonra MHP’ye geçen Belediye Başkanı Mustafa Çıngırak tarafından meclis kararı alınarak Bakanlar Kurulu kararı ile Aralık 2017’de değiştirildi. (Sonra yerel seçimlerdeki oy kaygısı ile isminin tekrar değiştirilmesi için karar aldı ama olsun, hala beldenin ismi KOCATEPE)
31 Mart yerel seçimlerinde isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceği seçim vaadi olarak bazı adaylar tarafından kullanıldı bile. Çıngırak, tekrar belediye başkan adayı olamadı, Belde de seçimi AK Parti Adayı Başkanı Abdullah Çelik kazandı.
Çelik, Kocatepe isminin tekrar Büyükkalecik olarak değiştirileceğini her türlü platformda dile getirenlerdendi. Ve geçtiğimiz gün Başkan Çelik, Barış Pınarı Harekatı’na destek için yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada nedense Kocatepe ismini kullanmamaya çalıştı. Açıklamayı Büyükkalecik Belediye Başkanı olarak gönderdi. Beldenin ismi Kocatepe iken bu ismini niye kullanmadığını çok merak ediyoruz. Çelik, daha sonra açıklamasını yeniledi. Bu sefer de Kocatepe isminin yanına yine parantez içinde Büyükkalecik yazmayı ihmal etmedi.
Acaba Başkan Çelik, Kocatepe ismini niye kullanmak istemiyor? Bakanlar Kurulu kararı varken, beldenin resmi ismi Kocatepe iken neden bu ismi kullanmaya yanaşmıyor? Ben ve Afyonkarahisar’daki birçok kişi bu sorunun cevabını aklımıza gelen bin türlü “acaba” soruları ile merak ediyoruz. Kocatepe’nin nesi batıyor, nesini beğenmiyorlar bilemiyoruz. Acaba Kocatepe isminin ağırlığını kaldıramayacağını mı hissediyor?
Başıboş direkler kimin eseri?
Afyonkarahisar’ın Uydukent’i içinden çevre yolu geçen vitrin bir hale geldi. Yüksek katlı binaları, modern ve şık apartmanları ile bir cazibe bölgesi. Son yıllarda inşaat sektörü en fazla bu bölgede hareketli. Sokaklar Caddeler bulvarlar haline geliyor, birbiri ardına işyerleri açılıyor. Ama bu kadar hızlı ve güzel gelişmelerin yanında bazı bölgelerde tabiri caiz ise başıboş direkler göze çarpıyor. Tam sokağın ortasında kocaman yüksek gerilim hatlarını taşıyan direkler yolun ortasında duruyor.
Bu direkler özellikle aydınlatmanın yetersiz olduğu anlarda kazaya davetiye çıkarıyor. Bunun sorumlusu kim bilmiyorum ama birinin bu direklerin yolun ortasında ne işi olduğunu söylemesi ve kaldırılması için çalışma başlatması gerekiyor. Yarın alkollü bir sürücü direğe son sürat dalarsa ortaya çıkacak sıkıntının sorumluluğunu kimse almayacaktır.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
07.07.2020
07.07.2020
07.07.2020
OZEL HABERLER