Öne Çıkan

15

1

Image

AK Parti Şuhut ilçe yönetimi toplandı
AK Parti Şuhut İlçe Başkanlığı Başkan Ali Diren başkanlığında Haftalık Olağan İlçe Yürütme ve Yönetim Kurulu Toplantısını sosyal mesafe kurallarına uy..

2

Image

Avşar Maden Suları'na büyük ödül
Şehrimizin öncü markası ve ülkemizin yükselen değeri Avşar Doğal Maden Suyu ile Avşar Karadut & Frenk Üzümü aromalı içeceği Brüksel’de International T..

3

Image

'Maske ve sosyal mesafe çok önemli'
Afyonkarahisar Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Duran, koronavirüsten korunma noktasında maske kullanımı ve sosyal mesafenin çok önemli olduğunu beli..

4

Image

Türkiye dünya şampiyonu
Dünya İnternet Klavye Şampiyonasında Türkiye 8 madalya kazanarak takım halinde dünya şampiyonu oldu..

5

Image

'Her zaman yanınızdayız'
Şuhut Devlet Hastanesi heyetini ağırlayan Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, belediye olarak sağlık çalışanlarının her zaman yanında olduklarını sö..

6

Image

5 ayda 122 milyon dolarlık ihracat
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, 2020’nin Mayıs ayında 18 milyon 456 bin dolarlık, 2020’nin ilk 5 ayında ..

7

Image

'Çiftçilere destek verilmeli'
Don olayı nedeniyle tarlalarındaki ekili ürünleri zarar gören çiftçilerle bir araya gelen CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, "Çiftçilerimiz..

8

Image

15 milyon 500 bin TL nakdi yardım
Afyonkarahisar'da koronavirüsle mücadele kapsamında Vefa Sosyal Destek Grubu tarafından vatandaşlara 15 milyon 500 bin TL nakdi yardım ulaştırıldı ..

9

Image

'Yönetmelik iptal edilmeli'
Afyonkarahisar Sigorta Acenteleri Derneği Başkanı Bekir Özerdem, sigorta pazarını büyütmek adına Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın çıkardığı yönetmeliğin..

10

Image

'SÜRÜMDEN KAZANIN'
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu, yeni açıklanan kredi paketlerinin önemli olduğunu söyleyerek firmalara fiyat artışı..

11

Image

'Çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz'
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda ve borsa başkanının katılımıyla vi..

12

Image

Tutulmaz'dan teşekkür belgesi
Vali Mustafa Tutulmaz, Biz Bize Yeteriz Türkiyem kampanyasına bağış yaparak destek veren Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı..

13

Image

Vatandaşlar çorbacılara akın etti
Afyonkarahisar’da Covid-19 nedeniyle kapalı olan lokantaların açılmasıyla birlikte kentte vatandaşlar sabahın ilk saatlerinden itibaren soluğu çorbacı..

14

Image

ATSO kurucu ortak olacak
Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Belediyesi, İl Özel İdaresi'nin kurumsal katkılarının yanı sıra Orman ve Su İşleri Eski Bakanı, Cumhurbaşkanlı..

15

Image

Hırsız yakayı ele verdi
Afyonkarahisar'da 84 yaşındaki bir kadını darp ederek parasını çalan şahıs emniyet ekipleri tarafından yakalandı ..

16

Image

# POLİS KARŞILADI
Seyahat yasağının kalkmasıyla birlikte fuhuş şebekelerinin sosyal medya paylaşımları da arttı. Bunun üzerine harekete geçen Afyon Emniyet Müdürlüğü Ek..

17

Image

Bir Yıldız Doğuyor da sona yaklaşıldı
İş insanı ve “Bir Yıldız Doğuyor” çalışmasının koordinatörü Hüseyin Özharputlu’nun girişimiyle başlatılan, Afyonkarahisar Valiliği, Afyonkarahisar Bel..

KORONA | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

KORONA

Mustafa Bayer
16.03.2020
Dünya koronavirüs salgını ve tehdidiyle savaşırken, köşe yazısını başka bir konuyla ilgili yazmak anlamsız olurdu sanırım.
Evet dünya Çin’de başlayan ve giderek dünyayı saran Koronavirüs (Covid-19) salgını ile sarsıldı. 2019 yılının son ayının ortalarında görülmeye başlanan hastalık ve ölümler, büyük bir endişeye ve korku yarattı.
Türkiye virüsün en son görülmeye başlandığı ülkelerden birisi. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamalarla virüsün Türkiye’de de olduğunu anlattı, korunma yollarını açıkladı ve radikal kararlar alındı.
Okulların tatil edilmesi önemli ve beklenen bir karar olarak herkesimden takdir gördü. Virüsten korunma için öngörülen yolların açıklanması ile fırsatçılar da ortaya çıkmadı değil. Ama vatandaşın ve resmi kurumların tepkisi sert ve geç olmadan yapıldı. Ama yinede başta maske olmak üzere çok sayıda dezenfektan malzemesi teminin de sıkıntılar yaşanmıyor değil.
Okulların sosyal içerikli programlar da iptal oldu. Ekonomi nasıl etkilenecek bilmiyoruz ama, olan geliri Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlanan Geçerken Uğradım filmi de bu virüsün gazabına uğradı. Ama ben biliyorum ki, hayırsever işadamları filmden elde edilecek gelirken daha fazlasını eğitim vakfına bağışlayacaktır. Umarım bu süreç kısa zamanda biter ve normale döneriz.
Ekonomi nasıl etkilenecek bilinmezliğini koruyor. Daha doğrusu insanlar ve kamuoyu şuanda can sağlığını düşünmekten ekonomik kaygılarını bir kenara bırakmış durumda. Geçtiğimiz hafta ATSO’da düzenlenen panele gelen ve konuşan Ekonomist Emre Alkin, virüsün etkisinin nisandan sonraya da devam etmesinin ekonomik sonuçlarının ağır olacağı yönündeydi.
Dünya büyümesinin 1-1.5 puan düşmesinin Türkiye ekonomisine de 1 puan kadar yansımasının olması en iyimser bir beklenti olacaktır.
Yaşanan virüs tehlikesi yaz turizmini nasıl etkileyecek bilinmezliğini korurken, turizm camiası da diken üstünde duruyor. Birçok ülke seyahat kısıtlaması getirdi. Yaşanan kısıtlamalar nasıl bir etki yaracak bekleniyor.
Tüm uzmanların birleştiği bir konu var ki koronavirüs ile ilgili, oda temizlik konusu. Lütfen hijyen kurallarına en üst düzeyde uyalım. Özellikle Afyonkarahisar’da yaygın olan yere tükürme huyundan vazgeçelim. Toplu yaşam alanlarını mümkün olduğunca fazla kullanmayalım. Ellerimizi yıkayalım, tokalaşmaktan uzak duralım.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
28.05.2020
28.05.2020
28.05.2020
OZEL HABERLER