Öne Çıkan

15

1

Image

Otomobil devrildi: 2 ölü
Bolvadin ilçesinde otomobilin devrilmesi sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi yaralandı..

2

Image

‘Her zaman yanınızdayız’
İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar Kurban Bayramı dolayısıyla önce şehit ailelerini daha sonra gazileri ziyaret etti.Kapar, şehit ailelerinin her zaman ya..

3

Image

‘Kendi hikayenizin kahramanı olun’
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu, TOBB ETÜ mezunlarını tebrik ederek, öğrencilere tavsiyede bulunarak, “Başkasının değil, ken..

4

Image

Bozkurt, sosyal konutları inceledi
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt’un talimatlarıyla durumu iyi olmayan 4 aile için yapılan sosyal konutların inşaatı devam ediyor...

5

Image

Tabiat Parkı’nda yangın
Afyonkarahisar’da 26 Ağustos Tabiat parkı içinde çıkan küçük çaplı ot yangını panik yarattı..

6

Image

Fay hatlarının röntgeni çekiliyor
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir öncülüğündeki bir grup uzman, kazdıkları he..

7

Image

‘5 günde 45 kişi öldü’
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Balıkesir’de trafik kontrol noktalarını teftiş etti. Yolculara Susurluk ayranı ikram eden Soylu, “Bayramda 5 günde 45 ..

8

Image

Helikopterle DENETİM

Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı, Kurban Bayramı trafik tedbirleri kapsamında dönüş yolculuğunda yaşanacak yoğunluğa bağlı olarak trafik dü..

9

Image

Metruk evde yangın
Bolvadin ilçesinde metruk ev çıkan yangında kullanılamaz hale geldi..

10

Image

Tescilli ürün sayısı 206 oldu
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne (TOBB) bağlı Oda/Borsalar tarafından tescil ettirilen coğrafi işaretli ürün sayısı 206’ya, tescil başvurusu yapı..

11

Image

Hint kenevirleri imha edildi
Çay ve Bolvadin ilçeleri arasında yer alan Eber Gölü'nde bir adacıkta tespit edilen 1805 kök Hint keneviri imha edildi..

12

Image

‘Fiyatlar makul seviyeye çekilmeli’
Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanı Orhan Arslan, Tüvtürk araç muayene ücretlerinin çok yüksel olduğunu söyleyerek, fiyatların makul bir seviyeye çekil..

13

Image

‘Afyon potansiyeli olan bir il’
Vali Gökmen Çiçek Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlenen genel bayramlaşma töreninde yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın potansiyeli olan bir il oldu..

14

Image

‘Günü gelince görecekler’
Geçtiğimiz günlerde Ankara’da bir dizi ziyaretlerde bulunan AK Parti heyetinin Ankara’dan hangi yatırımları getirdiğini basın aracılığı ile soran bazı..

15

Image

Gölette boğulan anne ve kızı toprağa verildi
Bilecik'te gölet kenarında piknik yaptıkları sırada düştükleri suda boğulan kız ile onu kurtarmak isteyen annesi Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesine ..

16

Image

‘2023’e gümbür gümbür geleceğiz’

AK Parti İl Başkanlığı’nın Kurban Bayramı dolayısıyla düzenlediği bayramlaşma töreninde konuşan Eroğlu, AK Parti’nin 2023 seçimlerine de gümbür g..

17

Image

Uyuşturucu taciri tutuklandı
Şuhut ilçesinde düzenlenen operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişiden 1'i tutuklandı..

KORONA | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

KORONA

Mustafa Bayer
16.03.2020
Dünya koronavirüs salgını ve tehdidiyle savaşırken, köşe yazısını başka bir konuyla ilgili yazmak anlamsız olurdu sanırım.
Evet dünya Çin’de başlayan ve giderek dünyayı saran Koronavirüs (Covid-19) salgını ile sarsıldı. 2019 yılının son ayının ortalarında görülmeye başlanan hastalık ve ölümler, büyük bir endişeye ve korku yarattı.
Türkiye virüsün en son görülmeye başlandığı ülkelerden birisi. Sağlık Bakanlığı yaptığı açıklamalarla virüsün Türkiye’de de olduğunu anlattı, korunma yollarını açıkladı ve radikal kararlar alındı.
Okulların tatil edilmesi önemli ve beklenen bir karar olarak herkesimden takdir gördü. Virüsten korunma için öngörülen yolların açıklanması ile fırsatçılar da ortaya çıkmadı değil. Ama vatandaşın ve resmi kurumların tepkisi sert ve geç olmadan yapıldı. Ama yinede başta maske olmak üzere çok sayıda dezenfektan malzemesi teminin de sıkıntılar yaşanmıyor değil.
Okulların sosyal içerikli programlar da iptal oldu. Ekonomi nasıl etkilenecek bilmiyoruz ama, olan geliri Afyon Eğitim Vakfı’na bağışlanan Geçerken Uğradım filmi de bu virüsün gazabına uğradı. Ama ben biliyorum ki, hayırsever işadamları filmden elde edilecek gelirken daha fazlasını eğitim vakfına bağışlayacaktır. Umarım bu süreç kısa zamanda biter ve normale döneriz.
Ekonomi nasıl etkilenecek bilinmezliğini koruyor. Daha doğrusu insanlar ve kamuoyu şuanda can sağlığını düşünmekten ekonomik kaygılarını bir kenara bırakmış durumda. Geçtiğimiz hafta ATSO’da düzenlenen panele gelen ve konuşan Ekonomist Emre Alkin, virüsün etkisinin nisandan sonraya da devam etmesinin ekonomik sonuçlarının ağır olacağı yönündeydi.
Dünya büyümesinin 1-1.5 puan düşmesinin Türkiye ekonomisine de 1 puan kadar yansımasının olması en iyimser bir beklenti olacaktır.
Yaşanan virüs tehlikesi yaz turizmini nasıl etkileyecek bilinmezliğini korurken, turizm camiası da diken üstünde duruyor. Birçok ülke seyahat kısıtlaması getirdi. Yaşanan kısıtlamalar nasıl bir etki yaracak bekleniyor.
Tüm uzmanların birleştiği bir konu var ki koronavirüs ile ilgili, oda temizlik konusu. Lütfen hijyen kurallarına en üst düzeyde uyalım. Özellikle Afyonkarahisar’da yaygın olan yere tükürme huyundan vazgeçelim. Toplu yaşam alanlarını mümkün olduğunca fazla kullanmayalım. Ellerimizi yıkayalım, tokalaşmaktan uzak duralım.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
29.07.2020
29.07.2020
29.07.2020
OZEL HABERLER