Öne Çıkan

15

1

Image

‘Dinar’ı daha fazla güzelleştireceğiz’
Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın talimatlarıyla ilçede alt yapı, su kanalları yenileme ve asfalt serim çalışmalarının tamamlanmasının ardından şe..

2

Image

Hüdai’de HES kodu dönemi
Sandıklı Hüdai Kaplıcaları’nda HES Kodu uygulaması başladı
..

3

Image

Kadın Kültür Evi yapılıyor
Çay ilçesinde Kadın Kültür Evi’nin inşaatı devam ediyor..

4

Image

‘Sanatımızı gençlerimize aktarmalıyız’
Hattat Ahmet Şemseddin Karahisar-i Türk İslam Sanatları Galerisi’nin açılışında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Türk milletinin sanatının gelecek nesillere..

5

Image

81 ilde 81 okula lokum
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un sosyal medya üzerinden ‘Okullar açıldığında ilk teneffüs 40 dakika’ paylaşımına Afy..

6

Image

‘Can ve mal güvenliğini tehdit ediyor’
Afyonkarahisar'da doğal gaz dağıtım hizmeti veren Aksa Doğalgaz, doğal gaz tesisatına yetkili firmalar dışında, uzman olmayan kişiler tarafından izins..

7

Image

Efelerimiz Yozgat deplasmanında

Efeler Voleybol Ligi’ndeki temsilcimiz Afyon Belediye Yüntaş, bugün deplasmanda Yozgat ekibi Sorgun Belediyespor ile mücadele edecek
..

8

Image

‘Gençlerle yeni bir Türkiye inşa edeceğiz’

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, gençlerle bir arada yeni bir Türkiye inşa
edeceklerini söyledi
..

9

Image

‘Artık birlik olma zamanı’
Türkiye Partisi İl Başkanlığı heyetini ağırlayan İyi Parti İl Başkanı Muhammet Mısırlıoğlu, Türkiye’de ekonomik sıkıntıların büyüdüğünü ifade ederek, ..

10

Image

2.Lig’de 6.hafta maçları oynanacak
Afjet Afyonspor’un bay geçeceği haftada lider Manisa Futbol Kulübü, kendi evinde alt sıralardaki takımlardan Ergene Velimeşespor ile karşılaşacak..

11

Image

Ukraynalı kadın Müslüman oldu
Sandıklı ilçesinde bir vatandaşla evlenerek ilçeye yerleşen Ukrayna uyruklu Valentyna Bryl, İlçe Müftülüğüne müracaat ederek Müslümanlığı seçti..

12

Image

Başkan Şahin’den destek sözü
Minik öğrencilerin taleplerini alan İscehisar Belediye Başkanı Ahmet Şahin, taleplerin yerinde getirilmesi noktasında destek sözü verdi ..

13

Image

Türkiye ev sahipliği yapacak
Basketbol Milli Takımlarımızın Kasım penceresi Avrupa Şampiyonası Eleme Maçları Türkiye’de düzenlenecek..

14

Image

‘Sıkıntılarımıza çözüm bekliyoruz’
Basın İlan Kurumu Konya Bölge Müdürü Ümit Mert’i kabul eden Megabirlik Medya Temsilcisi Mehmet Emin Güzbey, pandemi dolayısıyla gazetelerin gelirlerin..

15

Image

‘Yasak avlanmayı engelleyeceğiz’

İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Acar, su ürünleri üretiminin devamlılığının sağlanması amacıyla göl ve göletlerdeki denetimlerin sürdüğünü söyle..

16

Image

‘Muhtarlar önemli görevler yapıyor

Muhtarları kabul eden İscehisar Kaymakamı Uğur Kapar, mahallelerdeki sıkıntıların giderilmesi noktasında muhtarların önemli rol oynadığını söyled..

17

Image

‘Devletle-millet arasında köprüler’
Muhtarlar Derneği’ni ziyaret eden Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, muhtarların devletle millet arasında köprü olduğunu söyledi ..

Koronavirüs….. | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

Koronavirüs…..

Mustafa Bayer
19.09.2020

Kovid-19 salgını birden girdi hayatımıza, onunla birlikte yaşamaya çalışıyoruz. Alıştık mı belli değil ama Türk halkının pandemiye olan inancından bir problem var. Toplumun bir kesimi salgına inanmıyor bir kısmı inanıyor, bir kısmı ise hastalığın Çin’de bilim insanları tarafından laboratuar ortamında üretildiğine, dünya nüfusunu azaltmaya yönelik olduğuna inanıyor. Onu bunu bilmem ama Mart ayından beri hastalığa karşı bir savaş veriyoruz, kayıplarımızda oldu, olmaya da devam ediyor. Lütfen maske mesafe ve temizlik kurallarına dikkat edelim. Hem kendimizin hem sevdiklerimizin hem de hiç tanımadığımız insanların bir yerde verdiği yaşam mücadelesine destek çıkalım. Salgında son aşamalardayız, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son açıklamaları umut verici, bu illetten hep birlikte kurtulacağız……

*******************

PANDEMİ SÜRECİNDE EĞİTİM MUAMMASI…

21 Eylül’de okullar 1. sınıflardan başlayarak kademeli bir şekilde açılacak. Aileler ise bu konuda ikiye bölünmüş durumda. Bir kısım okulların yüz yüze eğitime açılmasını isteniyor, tabii ki de önlemleri almak şartı ile. Sınıf sayısının çoğaltılması ve aynı sınıfta bulunacak öğrenci sayısının azaltılması gibi…. Bir kısım aileler ise yüz yüze eğitime yani okulların açılmasına pandemi süreci boyunca karşı. Bu durumda akıllara şu sorular geliyor. Online eğitim için Milli Eğitim alt yapı olarak hazır olabilir ama ailelerin imkânları yeterli mi? Öğrencilerin bilgisayarı ya da çalışma masası var mı? Çeşitli illerde masa sandalye ve TV kampanyası gibi etkinlikler yapılmaya başlandı. Peki devletin imkânı yok mu da hayırseverler kampanya yapıyor. Devlet her çocuğa bilgisayar, tablet, tv, çalışma masası temin edemez mi? Eğitime şu kadar bütçe ayırdık diye açıklanan rakamlar hangi olanakları oluşturuyor?
VATANDAŞ NE KADAR DUYARLI YA DA DEĞİL?
Haberlerde, mahallede, sokakta ya da bir yakınımızda .. Zaman zaman o kadar trajikomik hikâyelere şahit olabiliyoruz hepimiz. Maske takma uyarısına sinirlenip maskeyi yere fırlatanlar, erişte kesmek için bir araya gelip Kovid-19 olanlar hatta ve hatta koronavirüs yüzünden hayatını kaybeden kişinin taziyesine katılanlar, bir de halay çekmek uğruna halka halka koronavirüsü birbirine bulaştıranlar. Güzel ülkemde maalesef pandemi sürecinde pes artık deyip ellerimizi birbirimize kavuşturmaktan başka tepki veremeyeceğimiz olaylar yaşandı. Dilerim bir gün bu pandemi sürecini atlatır, aşı çalışmaları sonuç verir ve herkes yeniden huzurlu bir şekilde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşar.
Korona Korona selam söyle Wuhan’a

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
21.10.2020
21.10.2020
21.10.2020
OZEL HABERLER