Öne Çıkan

15

1

Image

‘Afyon gelişmiş bir şehir’
Megabirlik Medya’yı ziyaret eden Ünlü Türkücü Mahmut Tuncer, ziyarette yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın gelişmiş bir şehir olduğunu söyledi. Müzi..

2

Image

İstişare ettiler
Vali Gökmen Çiçek, konuklarını makamında kabul ederek, Afyonkarahisar’la ilgili konularda istişare etti ..

3

Image

‘Mazlumların tek umudu Türkiye’

AK Parti Afyonkarahisar İl Gençlik Kolları 6. olağan kongresi yoğun bir katılımla, pandemi kuralları çerçevesinde yapıldı. Tek liste halinde yapı..

4

Image

OSB GENİŞLİYOR
Vali Gökmen Çiçek, Milletvekilleri Ali Özkaya, İbrahim Yurdunuseven, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ile birlikte Organize Sanayi Bölgesi Yönetimiyle t..

5

Image

Emirdağ Güvenci’ne Coğrafi Tescil
Türk Patent ve Marka Kurumu Başkanı Prof. Dr. Habip Asan tarafından ‘Emirdağ Güveci’nin coğrafi işaret tescilini aldıklarını sosyal medya hesabından d..

6

Image

‘Edirne’yi susuz bırakmadık’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Edirne’ye su alanında yapılan yatırımlar hakkında..

7

Image

‘Önceliğimiz fiyat istikrarı’
TOBB, TESK, TÜSİAD ve MÜSİAD tarafından yapılan ortak açıklamada, Türkiye’nin önceliğinin fiyat istikrarı olduğu vurgulandı. ..

8

Image

Kaçırılan geminin kaptanı Afyonlu
Gine açıklarında korsan saldırısında kaçırılan Türk gemisinin 15 kişilik mürettebatının isimleri belli olurken, bunlardan kaçırılan geminin birinci ka..

9

Image

Birliktir’den teşekkür
Esnaf ve sanatkârların içerisinde bulunduğu zor durum nedeniyle AK Parti’li Milletvekilleri ve il yöneticilerine ilettikleri taleplerinin kabul görmes..

10

Image

Birliktir talep etti esnafların KREDİLERİ ERTELENDİ
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün açıkladığı esnaf kredilerinin ertelenmesine ilişkin bir açıklam..

11

Image

Katil tutuklandı
Afyonkarahisar’da trafikte hatalı sollama nedeniyle 1 kişinin öldüğü ve 1 kişinin de yaralandığı silahlı kavgada gözaltına alınan B.E. çıkarıldığı mah..

12

Image

‘Aile iki cihan saadetinin anahtarıdır’
2021 Aile Yılı Projesi Tanıtım Toplantısında konuşan Vali Gökmen Çiçek, Türk milletinin binlerce yıldır varoluşunun en önemli sebebinin aile yapısı ol..

13

Image

‘Afyon’un gelişmesine büyük destek sağlıyor’
Vali Gökmen Çiçek, Afyonkarahisar Belediyesi’nin şirketi Yüntaş’ın Afyonkarahisar’ın gelişmesi için büyük destek sağladığını söyledi ..

14

Image

‘Afyonkarahisar’ı birlikte uçuracağız’
Vali Gökmen Çiçek ve Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’a yapılacak olan çalışmalar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Vali Çiçek, bir..

15

Image

‘Afyon imrenilen bir şehir olacak’
Taşpınar Mahallesi sakinleriyle bir araya gelen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın her yerine hizmet edeceklerini ve Afyon’u imrenilen ..

16

Image

Rektör Karakaş Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Zafer Teknopark Genel Kurulu yapıldı. AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, genel kurulda Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçildi. Teknopark G..

17

Image

Devremülk dolandırıcılarına operasyon
Devremülk satışı üzerinden vatandaşları dolandırdıkları iddia edilen organize suç örgütüne yönelik jandarma tarafından Afyonkarahisar merkezli İzmir’d..

NE OLACAK BU KORONA | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

NE OLACAK BU KORONA

Mustafa Bayer
26.11.2020
Çin’den yayılan ve Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgınında beklenen oldu. Türkiye’de ikinci dalga, Avrupa’da ise üçüncü dalgadan söz ediliyor. Açıklanan vaka sayıları artık yüzlerle değil, binlerle açıklanıyor. Bu sayı 10 binlere kadar varacak gibi görünüyor. Ölüm sayıları ise her geçen gün artıyor. Kamuoyunda açıklanan vaka ve ölüm sayılarının güvenirliği de tartışılan ayrı bir konu olarak sıcaklığını koruyor.
Tüm bu yaşananlar, pandemi döneminin çok zor geçeceğine dair ipuçları veriyor. Öyle ki artan vakalardan dolayı kasım tatilinden sonra okullar yüz yüze eğitime ara verdi. Öğrenciler evlerde uzaktan eğitim yapıyor.
Okulların kapanması, 20 yaş altı ve 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen kısıtlamalar ise yeniden uygulanmaya başlandı. Tüm bunlardan önce hayata geçirilen bir yasak vardı ki, hiç kimse uymuyor.
“SİGARA İÇME YASAĞI”
Sigara içme yasağına gerçekten kimse uymuyor. Özellikle Anıtpark civarında parkın içinde oturan vatandaşlar hem mesafe kuralına uymuyor, hem de sigara içme yasağına. Polis gelen ihbarlar doğrultusunda denetleme yapıyor ama vatandaşlarda bu bilinç oluşmadığı için, sigara içilmeye devam ediyor.
“EĞİTİM VE SAĞDUYU ŞART”
Son günlerde Afyonkarahisar’da artan bir asayiş olayı söz konusu. Her yıl Afyonkarahisar’da böyle bir süreç yaşanıyor. 10-15 günlük zaman aralığında ardı ardına asayiş olayları oluyor. Kan akıyor, silahlar patlıyor, ölüm haberleri geliyor. Geçtiğimiz haftalarda Dinar’da başlayan iki yaşlı çiftin kayıp olması, ardından cansız bedenlerinin bulunmasıyla sona eren olaylar dizisi, Evciler’de ölü bulunan bir kadın, ardından Şuhut’un bir öykünde meydana gelen intihar olayı, Ataköy’de yaşanan kavga ve bir kişinin hayatını yitirdiği olay ve il merkezinde yaşanan kavga ve saldırılar.
Gerçekten son günlerde kanlı ve kavgalı haberlerde artış var. Gerek, polis, gerekse Jandarma ekipleri olayların çözülmesinde, faillerin yakalanmasında çok hızlı hareket ediyorlar. Ama bu olayların artmasında acaba yaşanan sıkıntılı pandemi süreci, yaşanan ekonomik daralmaların etkisi var mı? Umarım bunlara bağlı değildir, gelip geçer.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.01.2021
14.01.2021
14.01.2021
OZEL HABERLER