Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

8

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

9

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

10

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

11

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

12

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

YÖREX’DE AFYON ŞOV | Mustafa Bayer | Gazete3.com.tr
Image

YÖREX’DE AFYON ŞOV

Mustafa Bayer
26.10.2019

Antalya Ticaret Borsası tarafından bu yıl 10.su düzenlenen Yöresel Ürünler Fuarı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından açıldı. Bakan Varank’a TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu her zaman olduğu gibi destek verdi.
Fuar’da Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası öncülüğünde Zafer Bölgesi illeri ile birlikte Afyonkarahisar standı açıldı. ATSO’nun yöresel ve coğrafi işaretli ürünlerin tanıtılması, turizm ve ticarete kazındırılması için son yıllarda yaptığı bir atak var. Bunun karşılığı da her geçen gün daha çok alınıyor.
Fuara genel olarak bakıldığında 640 tane oda-borsa ve firma yer alarak tanıtım çalışması gerçekleştirdi. Fuar yarına kadar açık ve bu sene fuara 200 bin civarında ziyaretçinin gelmesi bekleniyor. İlk gün açılışına Kanal 3 ve Gazete 3 olarak biz de katıldık. Gördük ki, YÖREX artık bir marka olmuş, firmalar ve iller artık burada olmak için iyi hazırlanıyor. Afyonkarahisar fuarda Kütahya, Uşak ve Manisa illeri ile aynı alan içinde yer aldı. Her dört ilin ürün zenginliğiyle ortaya çok ürünlü renkli ve lezzetli bir alan çıktı. Afyonkarahisar’ın coğrafi işaret belgesi almış 11 ürünü burada tanıtıldı.
Fuarın bu denli gelişmesinde TOBB’un ve Başkan Rifat Hisarcıklıoğlu’nun çabasını ve katkısını es geçmemek lazım. Açılışın ardından kısa bir süre sonra Bakan Varank, fuardan ayrıldı ama Rifat Hisarcıklıoğlu ve ekibi, fuara katılan tüm illerin ve firmaların stantlarını ziyaret etti. Yaklaşık 6 saat boyunca fuarı baştan aşağı gezen Hisarcıklıoğlu, illerin ve firmaların özel ürünlerini tanıtmaktan ve ikram etmekten de geri kalmadı.
DONAT’TAN KEŞKEĞE TAM NOT
Hisarcıklıoğlu’nu Afyonkarahisar’ın da içinde olduğu standa geldiğinde Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hüsnü Serteser karşıladı. Serteser ve Hisarcıklıoğlu arasındaki sıcak hava Afyonkarahisar’ın TOBB’da ne kadar hatrı sayılır olduğunu gözler önüne serdi. Başkan Hisarcıklıoğlu, Afyonkarahisar’ın gözde ürünleriyle objektiflere poz verirken, özellikle Şuhut Keşkeğini pazarlaması da alkış aldı. Şuhut Keşkeği, fuar ziyaretlerinde Hisorcıklıoğlu’na eşlik eden Duayen gazeteci Yavuz Donat’tan da tam not aldı. Hisarcıklıoğlu, Donat’a elleriyle keşkek hazırladı.
DİNAR VE BOLVADİN
Fuarda gözüme çarpan bir ayrıntı ise dikkat çekti. Fuara kendi imkanları ile katılan iki Afyonkarahisar ilçe Ticaret ve Sanayi Odası vardı. Dinar ve Bolvadin Ticaret ve Sanayi Odası. Afyonkarahisar il standının dışında ayrı bir köşede kendilerine yer alan iki odadan Dinar, yanında Dinar Bandosu’nu da getirmiş. Dinar Bandosu’nun müzikleri ve onlara eşlik eden halk oyunları ekibi Antalyalılara güzel anlar yaşattı. Bandonun ve zeybeklerin gösterileri hem açılışa gelen bakan ve protokol, hem de ziyaretçiler tarafından beğenildi.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER