Öne Çıkan

15

1

Image

MHP Afyon’da oylarını %50 artırdı İŞİN SIRRI BAHÇELİ VE TAYTAK
MHP tüm Türkiye’de ve ilimizde oy oranını artırdı. Türkiye genelinde MHP’nin oyları %18.81’e yükselirken, Afyonda da %50 oy artışı sağlandı. MHP’nin t..

2

Image

Afyonkarahisar’da silahlı saldırı: 1 yaralı
Afyonkarahisar’da Kapalı Cezaevi yanında silahlı saldırıya uğrayan bir kişi bacağından yaralandı...

3

Image

Karakaş, AKÜ Rektörü oldu


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Türkiye genelinde 9 üniversiteye rektör ataması yapıldı...

4

Image

‘SBF küresel bir marka oldu’

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 10 yıldır düzenli olarak gerçekleştirilen Saraybosna İş Forumu'nun (SB..

5

Image

Osman Attila anılacak

Afyonkarahisarlı Şair-Yazar Osman Attila vefatının 41. Yılında bugün saat 10.00’da Kocatepe Asri Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anılacak...

6

Image

Drone ile hayvanlar bulundu

İhsaniye ilçesine bağlı Kıyır köyünde hayvanları kaybolan bir vatandaşın, kaybolan hayvanları jandarma ekiplerinin drone ile yaptığı aramalar son..

7

Image

Dinar’a 4 doktor

Dinar Devlet Hastanesi’nde 4 yeni uzman hekim göreve başladı...

8

Image

‘Aile şirketlerinde kurumsallaşma arttı’

ATSO KOBİ Akademisi tarafından düzenlenen Aile Şirketlerinde Kurumsallaşma, Görev Dağılımı ve Yapılanma Eğitimi’nde konuşan ATSO Yönetim Kurulu S..

9

Image

Hizmet ayaklarına geldi

Vali Mustafa Tutulmaz Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni kimlik kartı başvuruları alınan vatandaşlarla bir araya geldi...

10

Image

‘Hayat dijitale evriliyor’

Yerel Zincirler Buluşuyor 2019 toplantısında konuşan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, hayatın hızla dij..

11

Image

Stresle başa çıkma semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından 70 hükümlüye Stres ve Stresle Başa Çıkma Yöntemleri konulu seminer düzenlendi...

12

Image

Sağlıklı yaşam yürüyüşü

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde sağlıklı yaşam için yürüyüş düzenlendi...

13

Image

‘Vizyon projeleri hayata geçireceğiz’

31 Mart’ta yapılan yerel seçimlerin ardından mazbatasını alarak göreve resmen başlayan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e tebrik ziy..

14

Image

Okulda sebze ve meyve yetiştiriyorlar

Sandıklı ilçesindeki Şehit Ahmet Yumak Anaokulu'nun çatısına ‘2023 Eğitim Vizyonu’ hedefleri doğrultusunda kurulan serada öğrenciler domates, sal..

15

Image

Hükümlüler okul boyadı

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü'ndeki hükümlüler, ilçeye bağlı Karahacılı köyündeki ilkokulu boyadı...

16

Image

‘Afyonkarahisar’a değer katacağız’

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’i ziyaret eden AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’a değer katacaklarını bel..

17

Image

‘Sizlere büyük önem veriyoruz’

TOBB Afyonkarahisar Kadın Girişimciler Kurulu İcra Komitesi’ni ağırlayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser yaptığı açıklamada, “ATSO ola..

Bir Başarı Öyküsü | Şehriban Toptaş | Gazete3.com.tr
Image

Bir Başarı Öyküsü

Şehriban Toptaş
11.02.2019

Bugün size bir insanın, en önemlisi de bir kadının neler başarabildiğini anlatacağım. Kendisi bir öğretmen eşiydi. Orta ikide okuldan ayrılmak zorunda kalmış, bir çiftçinin kızıydı. Evlendikten sonra eğitimine dışarıdan devam etmiş ve lise tahsilini tamamlamıştı.
On dokuz yaşında evlenip iki çocuk dünyaya getirmiş. Hatta öyle ki çocuklarını büyütürken kendisi de büyümüş. O yüzden çocukları ile arkadaş gibi bir ilişki kurmuş farkında olmadan.
Çocuklarını, çocukluğunda oynayamadığı oyuncak bebekler gibi giydirmiş ve onlarla sevgi ile oynamış. Çocuklarını öyle sevgiyle büyütmüş, onlara o kadar fedakarlık etmiş ki onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için olağanüstü çabalamış.
Tarlada çapa yapmış, evin bodrumunda inek beslemiş, süt sağıp komşulara satmış. Ben öğretmen eşiyim oturayım dememiş. Çünkü çocuklarına çok iyi eğitim aldırıp, onları rahat içinde yaşatmak istemiş ve başarmış da.
Irgatlıktan, aşçılığa kadar birçok işte çalışmış. Daha sonraki yıllarda esnaflığa başlamış, işini öyle ilerletmiş ki ilçesinin sayılı esnaflarından olmayı başarmış.
Derken sosyal hayatta da kendini göstermiş. Birkaç dernekte görev aldıktan sonra bir partinin ilçe başkanlığını da başarı ile yapmış.
Bu arada köyünde büyük bir hayvan çiftliği kurmuş; çiftçilik, hayvancılık, esnaflık, siyaset derken insanlara kendini hayran bırakmaya ve kadınlara bir idol olmaya devam etmiş. Ama bir işi başardıktan sonra büyük işler yapabileceğini düşünürken yoluna devam etmiş. Bu arada hayır işleri yapmak ve insanlara yardım etmek onu çok mutlu eden şeylerdenmiş.
“Çocukların iyi yerlerde okudu, kendi işlerinde de çalışıyor, hiçbir şeye ihtiyacı yok. O halde neden bu kadar çok çalışıyorsun” dediklerinde de söylediği şu söz beni çok duygulandırmıştı: “Başka çocuklara da yardım edebilmek için” demişti.
Esnaflık faaliyetini yürütürken yaptığı iş, tarım aleti ve makineleri ile hayvan yemi satıcılığıymış. Bu yüzden köylüler ile yakın ilişki içindeymiş. Bu insanlara nasıl yardımcı olurum diye düşünürken aklına ziraat odası başkanı olmak gelmiş.
Kafasına koyduğu işi yapan bu kadın, birkaç yıl bu planın alt yapısını oluşturmuş ve erkeklerle girdiği bu yarışı kazanarak bir ilçenin ziraat odası başkanı olmuş. Ülkede üç kadın ziraat odası başkanından biri olmuş. Şu anda o zorluklar içerisinde yaşayan, geçim sıkıntısı çeken, ağır yük altında çalışan çiftçilerin çocuklarına nasıl faydalı olacağının planlarını yapan bu kadın kim biliyor musunuz? Her zaman örnek aldığım, sabırlı, fedakar, azimli bu kadın, canımdan çok sevdiğim annem. Anne biz artık büyüdük, yardıma ihtiyacımız yok, sen daha başka çocuklara yardım et. Biliyorum seni mutlu eden şey, sana sevgi dolu gözlerle bakan o çocuklar.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.04.2019
19.04.2019
19.04.2019
OZEL HABERLER