Öne Çıkan

15

1

Image

Müjdeyi Nihat Sarı verdi

Dinar Belediye Başkanı Nihat Sarı’nın seçim beyannamesinde bulunan Galericiler Sitesi projesi için son aşamaya gelindi...

2

Image

Afyonkarahisar’da 6.8 deprem olabilir
Afyon Kocatepe Üniversitesi Deprem Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Çağlar Özkaymak, Afyonkarahisar’ın Denizli’ye yakın bölgelerinde bulu..

3

Image

Afyon Belediyespor’da YÖNETİM İSTİFA ETTİ

Basketbol Süper Ligi’ndeki temsilcimiz Afyon Belediyespor’da yönetim kurulu üyeleri dün yazılı bir açıklama yaparak görevlerinden istifa ettikler..

4

Image

Şehit yakınları için duygulandıran "reçete"

Afyonkarahisar Kamu Hastaneleri Birliği Başkanı Opr. Dr. Kadir Gökhan Saçkan'ın, personele hitaben, şehit yakınlarının hastanelerde daha iyi şart..

5

Image

Hep beraber güzel hizmetler yaptık

Vali Mustafa Tutulmaz son yayınlanan 08/08/2019 tarihli ve 268 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile başka illere tayin olan Vali Yardımcıları..

6

Image

Tanrıkulu için veda yemeği düzenlendi

Çay Kaymakamı Erol Tanrıkulu için ilçede veda yemeği düzelendi.
..

7

Image

Özkaya; “Problemler kısa sürede çözülecek”

AK Parti Milletvekili Av. Ali Özkaya Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu’na nezaket ziyaretinde bulundu. ..

8

Image

Basketbolda 3x3 heyecanı yaşanacak

31 Ağustos-1 Eylül 2019 tarihlerinde Zafer Meydanı’nda düzenlenecek olan 3x3 Basketbol Turnuvası’na başvuruların devam ettiği bildirildi

..

9

Image

Hastaneye kaldırılan motosiklet sürücüsü yaşamını yitirdi

Denizli'nin Çivril ilçesinde dün otomobilin çarptığı motosiklet sürücüsü, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirdi.
..

10

Image

Proje onaylandı

Dinar İlçesine Zafer Kalkınma Ajansı Destek Projesiyle 2 adet beceri atölyesi kurulacak...

11

Image

Saltanat Kayığı hizmete sunuldu

Bölgenin sayılı doğal güzellikleri arasında kendine yer bulan, ünü Türkiye’de hızla yayılan, sosyal medya aramalarında her geçen gün yükselişte o..

12

Image

Şahin, adli yıl açılış törenine katılacak

Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, "2 Eylül'de yapılacak adli yıl açılış töreni, yargının bu strateji belgesine (Yargı Reformu Strateji Be..

13

Image

Uygulamalı girişimcilik eğitimi için mülakat yapıldı

ATSO’da 22 Ağustos’ta başlayacak Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi için mülakat yapıldı. ..

14

Image

Zafer Haftası nedeniyle müsabakalar düzenlendi


Zafer Haftası nedeniyle değişik branşlarda düzenlenen spor müsabakaları 24-31 Ağustos tarihleri arasında yapılacak...

15

Image

Sadem organik ürünlerini reklam filmiyle tanıttı


Bir Özdilek markası olan Sadem, özel olarak ürettiği organik ürünlerinden oluşan koleksiyonunu, yayınladığı reklam filmiyle kullanıcılarının..

16

Image

İktidar ülkeyi yönetemiyor

İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya düzenlediği basın toplantısında AK Parti hükümetini ülkeyi kötü yöneltmekle suçladı. Başkan İnk..

17

Image

Köksal'dan engelli vatandaşlar için kanun teklifi


Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlık Divanı Katip Üyesi Av. Burcu Köksal, TBMM Başk..

Bir Başarı Öyküsü | Şehriban Toptaş | Gazete3.com.tr
Image

Bir Başarı Öyküsü

Şehriban Toptaş
11.02.2019

Bugün size bir insanın, en önemlisi de bir kadının neler başarabildiğini anlatacağım. Kendisi bir öğretmen eşiydi. Orta ikide okuldan ayrılmak zorunda kalmış, bir çiftçinin kızıydı. Evlendikten sonra eğitimine dışarıdan devam etmiş ve lise tahsilini tamamlamıştı.
On dokuz yaşında evlenip iki çocuk dünyaya getirmiş. Hatta öyle ki çocuklarını büyütürken kendisi de büyümüş. O yüzden çocukları ile arkadaş gibi bir ilişki kurmuş farkında olmadan.
Çocuklarını, çocukluğunda oynayamadığı oyuncak bebekler gibi giydirmiş ve onlarla sevgi ile oynamış. Çocuklarını öyle sevgiyle büyütmüş, onlara o kadar fedakarlık etmiş ki onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için olağanüstü çabalamış.
Tarlada çapa yapmış, evin bodrumunda inek beslemiş, süt sağıp komşulara satmış. Ben öğretmen eşiyim oturayım dememiş. Çünkü çocuklarına çok iyi eğitim aldırıp, onları rahat içinde yaşatmak istemiş ve başarmış da.
Irgatlıktan, aşçılığa kadar birçok işte çalışmış. Daha sonraki yıllarda esnaflığa başlamış, işini öyle ilerletmiş ki ilçesinin sayılı esnaflarından olmayı başarmış.
Derken sosyal hayatta da kendini göstermiş. Birkaç dernekte görev aldıktan sonra bir partinin ilçe başkanlığını da başarı ile yapmış.
Bu arada köyünde büyük bir hayvan çiftliği kurmuş; çiftçilik, hayvancılık, esnaflık, siyaset derken insanlara kendini hayran bırakmaya ve kadınlara bir idol olmaya devam etmiş. Ama bir işi başardıktan sonra büyük işler yapabileceğini düşünürken yoluna devam etmiş. Bu arada hayır işleri yapmak ve insanlara yardım etmek onu çok mutlu eden şeylerdenmiş.
“Çocukların iyi yerlerde okudu, kendi işlerinde de çalışıyor, hiçbir şeye ihtiyacı yok. O halde neden bu kadar çok çalışıyorsun” dediklerinde de söylediği şu söz beni çok duygulandırmıştı: “Başka çocuklara da yardım edebilmek için” demişti.
Esnaflık faaliyetini yürütürken yaptığı iş, tarım aleti ve makineleri ile hayvan yemi satıcılığıymış. Bu yüzden köylüler ile yakın ilişki içindeymiş. Bu insanlara nasıl yardımcı olurum diye düşünürken aklına ziraat odası başkanı olmak gelmiş.
Kafasına koyduğu işi yapan bu kadın, birkaç yıl bu planın alt yapısını oluşturmuş ve erkeklerle girdiği bu yarışı kazanarak bir ilçenin ziraat odası başkanı olmuş. Ülkede üç kadın ziraat odası başkanından biri olmuş. Şu anda o zorluklar içerisinde yaşayan, geçim sıkıntısı çeken, ağır yük altında çalışan çiftçilerin çocuklarına nasıl faydalı olacağının planlarını yapan bu kadın kim biliyor musunuz? Her zaman örnek aldığım, sabırlı, fedakar, azimli bu kadın, canımdan çok sevdiğim annem. Anne biz artık büyüdük, yardıma ihtiyacımız yok, sen daha başka çocuklara yardım et. Biliyorum seni mutlu eden şey, sana sevgi dolu gözlerle bakan o çocuklar.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
21.08.2019
21.08.2019
21.08.2019
OZEL HABERLER