Öne Çıkan

15

1

Image

Baba mesleği avukatlığı seçti

Afyonkarahisar’da 29 yılık mesleki mevcudiyeti bulunan Arabulucu - Avukat Mehmet Demir, ömrünün en mutlu günlerinden birini yaşadı. Demir’in kızı..

2

Image

“Afyon çok şanslı, ülkücü bir milletvekiline sahip”

Ülkü Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanlığını ziyaret eden Ülkü Ocakları Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Aşkın Dinçer, “Afyonkarahi..

3

Image

Basketbol Süper Ligi'ne 2 hafta ara...
A Milli Takımı’nın 22 ve 25 Şubat tarihlerinde oynayacağı Dünya Kupası Eleme Maçları nedeniyle Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne iki hafta ara veril..

4

Image

Çay’da doğalgaz çalışmaları sürüyor

Afyonkarahisar’ın Çay ilçesinde doğalgaz çalışmalarının yapıldığı mahallelerimizde yol yenileme ve bakım çalışmaları devam ediyor...

5

Image

Başkan Çöl, şampiyonları ağırladı

Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl, kısa bir süre önce Afyonkarahisar Gençlik Ligi’ni şampiyon olarak bitiren Sandıklıspor U15 takımına Hüdai ..

6

Image

“Afyonkarahisar sağlık turizminde başkent olacak”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Avukat İbrahim Yurdunuseven, TBMM Genel kurulunda Afyonkarahisar ile ilgili olarak bir konuşma yaptı. ..

7

Image

“İddialı olmak ayrı, iddiacı olmak ayrı”
Partisinin haftalık değerlendirme toplantısında konuşan İyi Parti Afyonkarahisar Belediye Başkan Adayı Doktor Mahmut Koçak, “İddialı olmak ayrı, iddia..

8

Image

Süper Amatör Lig’de
Süper Amatör Lig’de ikinci yarının ilk dört haftası da geride kalırken Salar Belediyespor, Bolvadin Belediyespor ve Emirdağspor arasındaki şampiyonluk..

9

Image

'Af'ta hakkı yanana ikinci şans

SGK İl Müdürü Samet Fidan, “Yapılandırma yapıp da ödeme zorluğu çeken tüm işverenlerimizin yapılandırma için 28 Şubat’a kadar olan yeni zaman dil..

10

Image

Bilinçsiz avcıların yaraladığı flamingo uyutuldu
Afyonkarahisar’da Eber gölü çevresinde bacağından yaralı halde bulunan bir flamingo, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yaban Hayatını Kurtarma Rehabil..

11

Image

Taytak; “Kamp Merkezi, Afyonumuzu tanıtacak”
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak TBMM Meclis Genel Kurulu’nda dile getirdiği Afyonkarahisar’da Kamp M..

12

Image

Okullarda Oryantiring heyecanı
Okullararası spor karşılaşmalarında bu defa Oryantiring İl Birinciliği müsabakalarının heyecanı yaşandı...

13

Image

Alila Otel’e yine alıcı çıkmadı
Afyonkarahisar’ın beş yıldızlı otellerinden olan İşadamı Ali Acar’a ait Alila Otel’in ikinci satışına da katılan olmadı.
..

14

Image

AFDOS Frig Yolu’nda
Afyonkarahisar Doğa Sporları Kulübü (AFDOS) üyeleri Afyonkarahisar ve bölgemiz açısından son derece önemli olan Frig Yolu’nda yürüyerek tarih ve doğan..

15

Image

Ramazan Yaman’dan
Türkiye Halter Federasyonu tarafından düzenlenen 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Okul Sporları Halter Gençler B Türkiye Şampiyonası müsabakaları Kırıkka..

16

Image

Pazarcılardan marketlere veryansın

Afyonkarahisar Sebze ve Meyveciler Odası Başkanı Veysel Gök, sebze ve meyve fiyatlarının yükselmesinde zincir marketlerin fiyat politikasının ned..

17

Image

“Toplum kültürel eserlerle ihya olur”
Şuhut Belediye Başkanı Recep Bozkurt, ilçede düzenlenen kitap fuarında okumanın önemine değinerek, “Biz inanıyoruz ki bir toplum sadece alt yapı ve üs..

Bir Başarı Öyküsü | Şehriban Toptaş | Gazete3.com.tr
Image

Bir Başarı Öyküsü

Şehriban Toptaş
11.02.2019

Bugün size bir insanın, en önemlisi de bir kadının neler başarabildiğini anlatacağım. Kendisi bir öğretmen eşiydi. Orta ikide okuldan ayrılmak zorunda kalmış, bir çiftçinin kızıydı. Evlendikten sonra eğitimine dışarıdan devam etmiş ve lise tahsilini tamamlamıştı.
On dokuz yaşında evlenip iki çocuk dünyaya getirmiş. Hatta öyle ki çocuklarını büyütürken kendisi de büyümüş. O yüzden çocukları ile arkadaş gibi bir ilişki kurmuş farkında olmadan.
Çocuklarını, çocukluğunda oynayamadığı oyuncak bebekler gibi giydirmiş ve onlarla sevgi ile oynamış. Çocuklarını öyle sevgiyle büyütmüş, onlara o kadar fedakarlık etmiş ki onların tüm ihtiyaçlarını karşılamak için olağanüstü çabalamış.
Tarlada çapa yapmış, evin bodrumunda inek beslemiş, süt sağıp komşulara satmış. Ben öğretmen eşiyim oturayım dememiş. Çünkü çocuklarına çok iyi eğitim aldırıp, onları rahat içinde yaşatmak istemiş ve başarmış da.
Irgatlıktan, aşçılığa kadar birçok işte çalışmış. Daha sonraki yıllarda esnaflığa başlamış, işini öyle ilerletmiş ki ilçesinin sayılı esnaflarından olmayı başarmış.
Derken sosyal hayatta da kendini göstermiş. Birkaç dernekte görev aldıktan sonra bir partinin ilçe başkanlığını da başarı ile yapmış.
Bu arada köyünde büyük bir hayvan çiftliği kurmuş; çiftçilik, hayvancılık, esnaflık, siyaset derken insanlara kendini hayran bırakmaya ve kadınlara bir idol olmaya devam etmiş. Ama bir işi başardıktan sonra büyük işler yapabileceğini düşünürken yoluna devam etmiş. Bu arada hayır işleri yapmak ve insanlara yardım etmek onu çok mutlu eden şeylerdenmiş.
“Çocukların iyi yerlerde okudu, kendi işlerinde de çalışıyor, hiçbir şeye ihtiyacı yok. O halde neden bu kadar çok çalışıyorsun” dediklerinde de söylediği şu söz beni çok duygulandırmıştı: “Başka çocuklara da yardım edebilmek için” demişti.
Esnaflık faaliyetini yürütürken yaptığı iş, tarım aleti ve makineleri ile hayvan yemi satıcılığıymış. Bu yüzden köylüler ile yakın ilişki içindeymiş. Bu insanlara nasıl yardımcı olurum diye düşünürken aklına ziraat odası başkanı olmak gelmiş.
Kafasına koyduğu işi yapan bu kadın, birkaç yıl bu planın alt yapısını oluşturmuş ve erkeklerle girdiği bu yarışı kazanarak bir ilçenin ziraat odası başkanı olmuş. Ülkede üç kadın ziraat odası başkanından biri olmuş. Şu anda o zorluklar içerisinde yaşayan, geçim sıkıntısı çeken, ağır yük altında çalışan çiftçilerin çocuklarına nasıl faydalı olacağının planlarını yapan bu kadın kim biliyor musunuz? Her zaman örnek aldığım, sabırlı, fedakar, azimli bu kadın, canımdan çok sevdiğim annem. Anne biz artık büyüdük, yardıma ihtiyacımız yok, sen daha başka çocuklara yardım et. Biliyorum seni mutlu eden şey, sana sevgi dolu gözlerle bakan o çocuklar.

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
14.02.2019
14.02.2019
14.02.2019
OZEL HABERLER