Öne Çıkan

15

1

Image

300 bin TL gelir sağladılar

Türkiye’nin nüfus bakımından en küçük 11'inci ilçesi olan Afyonkarahisar'ın Kızılören İlçe Belediyesi, kendisinden çok daha büyük olan ilçelere ö..

2

Image

İhale çetesine operasyon

Afyonkarahisar’da resmi ihalelere fesat karıştırdıkları tespit edilen organize suç örgütene yönelik yapılan operasyonda 26 kişi gözaltına alındı...

3

Image

ÇIRAYLAR CAM geleneği sürdürdü

Afyonkarahisar’da hizmet veren Çıraylar Cam Sanayi firması 4 yıldır geleneksel olarak yaptığı personel iftarını bu yıl büyük bir katılımla fabrik..

4

Image

EMNİYETİN FİLOSU GÜÇLENDİ
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Motosikletli Polis Timleri hizmetlerinde kullanılacak 10 adet motosiklet Vali Mustaf..

5

Image

SERMELEK iftarda buluştu

Afyonkarahisar’da Turkcell bayisi olarak hizmet veren Sermelek İletişim firması, personelleriyle iftar yemeğinde buluştu...

6

Image

‘Gereken çalışmalar yapılacak’

Afyonkarahisar-Ankara Karayolunda mermer firmalarının bulunduğu alanda Susuz Belediyesine ait araziye dökülen tavuk gübrelerinin çevreye zarar ve..

7

Image

TORF ekonomiye kazandırılacak mı?
Cumhuriyet Halk Partisi Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'ye "TORF" gübresinin ekonomiye kazandırılması..

8

Image

HEDEF İLK 5

Afyonkarahisar’da pilot okul olarak belirlenen Gazi Teknik ve Mesleki Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulunan ATSO Yönetim Kurulu ..

9

Image

‘Doktor eksikleri giderilmeli’

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret eden MHP Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Afyonkarahisar’daki hastanelerdeki doktor eksiklerini..

10

Image

Çöp konteynerleri dezenfekte ediliyor

Sandıklı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçedeki muhtelif yerlerde bulunan çöp konteynerleri dezenfekteli sularla yıkanarak vata..

11

Image

Kaymakam İçen köyleri gezdi

Dazkırı Kaymakamı Gökay İçen, ilçeye bağlı Örtülü ve Darıcılar köylerinde incelemede bulundu...

12

Image

Burmalı’da gönül sofrası

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından geleneksel hale gelen mahalle iftar programları bu kez de Burmalı Mahallesi’nde düzenlendi...

13

Image

7.Mahalle iftarı Şirinevler’de

Sandıklı Belediyesi Ramazan ayı mahalle iftarları kapsamında 7. mahalle iftarı, Şirinevler Mahallesinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla gerçekl..

14

Image

Park Sağlık Koleji’nde mezuniyet coşkusu

Özel Park Sağlık Koleji bu yıl 105 mezununu sağlık ordusuna dahil etti. Kolej bu yıl dördüncü dönem mezunlarını verdi...

15

Image

Öğrenciler kitap kurdu oldu

Işıklar Balı Sultan İlkokulu anlamlı bir projeyi hayata geçirdi. Okul bünyesinde oluşturulan proje ekibi “Okuduğum Kitabın İçindeydim” adlı bir p..

16

Image

Kargo aracıyla tüfek taşıdılar

Afyonkarahisar'da bir kargo şirketinin aracına düzenlenen operasyonda ruhsatsız 17 av tüfeği ele geçirildi...

17

Image

‘Organize yolsuzluk ve usulsüzlük yapılmış’

AK Parti Milletvekili Ali Özkaya, YSK’nın İstanbul seçimlerini yenilenme kararını almasına sebep olarak gerekçeleri açıklaması hakkında yaptığı a..

İLK YAZIM | Şehriban Toptaş | Gazete3.com.tr
Image

İLK YAZIM

Şehriban Toptaş
03.12.2018

Büyüklerime bakıyorum da hep büyük işler. Büyük hedefler, büyük siyasetler, büyük büyük büyük. Hep büyük şeyler yazıyor, çiziyor, konuşuyorlar. Gerçekten hayat bu mu? Hep büyüklerimin düşündüğü, gördüğü, yaşadığı şey mi hayat?
Ne çabuk büyüdünüz. Ne çabuk erdiniz kemale. Siz nesiniz ki, ömrünüz ne kadar, dünyanın dört buçuk milyar yıllık ömrü karşısında.
Sizin de büyükleriniz vardı, onların da büyükleri, onların da. Hiçbiri de yok şimdi. Peki ya çevremizdeki ağaçlar, taşlar, topraklar, ovalar, yaylalar? Hepsi duruyor yerinde.
İnanın; sizin, bizim telaşımıza bakıyorlar ve diyorlar ki “Ne oluyor size? Nedir derdiniz, nedir birbirinizi üzmeler, nedir böbürlenmeler, kavganız nedir?
İnanın onlara göre, bizim dünya üzerindeki varlığımız kelebeğin ömrü kadar.
Bu köşede ilk yazım, gazetede ilk yazım, yazın hayatındaki ilk yazım.
Yazabildiğim sürece, dünyayı görmek istediğim şekilde yazacağım. Hayata bir nebze güzellik katabilirsem ne mutlu bana. Okuyan bir insana mutluluk verebilirsem ne mutlu bana. Bir diğerine farklı bir kapı aralarsam ne mutlu bana.
Madem dünya büyük laflar, büyük işler, büyük projelerse; neden bunlar gülümsetmiyor sizi. Neden bir muhabbet anında gençliğinizden, çocukluğunuzdan dem vuruyorsunuz. Neden “Hey gidi gençlik!” diyorsunuz? Neden o günleri hatırladıkça koca bir ah çekiyorsunuz?
Kendinizi kandırmayın. Zorlamayın kendinizi. Çıkarın içinizdeki çocuğu dışarı. Saklamayın, hapsetmeyin onu. Onu hapsederseniz siz üzülürsünüz. O konuşmadıkça siz susarsınız. O susarsa siz yorulursunuz.
Gelin birlikte bir yolculuğa çıkalım. El ele verelim, kırlarda oynayalım. Gelin bir kayalığın üstünden aşağılara bağıralım, bir ağacın tepesine çıkıp havayı koklayalım, çimlere uzanıp böcekleri seyredelim. Gelin doğayı dinleyelim, rüzgarı hissedelim. Gelin hayata dönelim, birlik olalım ve doğanın karşısında değil, onun içinde olalım.
Ama önce ben size merhaba diyeyim…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
24.05.2019
24.05.2019
24.05.2019
OZEL HABERLER