Öne Çıkan

15

1

Image

‘Hedefimiz Afyon’u duyurmak ve tanıtmak’
Afyonkarahisar Belediyesi ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesi kapsamında tarih kokan Afyon Evleri’ni aslına uygun olarak restore etmeye devam ediyor. 3 eta..

2

Image

‘Teşkilatımızın gücüne güç katacaksınız’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem Mezuniyet Töreni, Türkiye genelindeki 22 Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde aynı anda gerçe..

3

Image

MÜSİAD Çay’da toplandı
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ercan İşlek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Çay ilçesinde haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Çay Bel..

4

Image

AKܒye ziyaret
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sürdürülen Avrupa Birliği destekli Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi ..

5

Image

Taylan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ..

6

Image

İhsaniye’yi sel vurdu
İhsaniye ilçesinde sağanak yağmur yerleşim yerlerinde su baskınlarına neden oldu, tarım alanları zarar gördü..

7

Image

Taytak’tan destek sözü
Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’..

8

Image

Hayvan yavrularının tedavileri yapılıyor
Afyonkarahisar'da doğada bulunan hayvan yavrularının Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Mer..

9

Image

Türk Eğitim Sen, Emirdağ’da promosyon rekoru kırdı
Emirdağ ilçesinde banka promosyon ihalesinde görüşmeleri yapan Türk Eğitim Sen, Türkiye rekoru kırdı. 3 yıllık (36) ay yapılan anlaşmaya göre eğitim ç..

10

Image

‘Afyon turizmde ivme kazandı’
Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel biriki..

11

Image

‘100. yılda kültürel görkemli faaliyetlere imza atacağız’
Afyonkarahisar’da temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına bir kala, kültürel mirasımızın ..

12

Image

‘Yaraları saracağız’
İhsaniye’de sağanak yağmur dolayısıyla yaşanan sel felaketi, evlere ve tarım alanlarına zarar verdi. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, çizmel..

13

Image

9. Cumhurbaşkanı Demirel anıldı
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatının 7. yıldönümü dolayısıyla Anıtmezarında düzenlenen törene ka..

14

Image

Yıl sonu değerlendirme toplantısı
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Kaymakam Refiki Tolga Turan ile birlikte Dinar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğünde okul müdürleri ve öğret..

15

Image

‘Üreticimizin, çiftçimizin hali perişan’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Görgöz, “20 yıllık AKP İktidarı, bu süre içerisinde uyguladığı yanlış ..

16

Image

Sulama sezonu başladı
Afyonkarahisar’da 15 Mayıs itibariyle sulama sezonunun başladığını söyleyen DSİ Genel Müdürü Lütfi Akca, 2022 yılı sulama sezonunda toplam 239 bin 250..

17

Image

Afyonkarahisar’da karne heyecanı
Afyonkarahisar’da ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 147 bin öğrenci, karnelerini törenle aldı. Sevinçleri gözlerinden okunan öğrenciler, yaz ta..

CUMHURİYET PLATFORMU | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

CUMHURİYET PLATFORMU

Veli Cengiz
04.11.2021
Bundan 12 yıl önce kurulmuş, Cumhuriyet Platformu.
Sebep, milli Bayramların kutlamalarında getirilen kısıtlamalar!
Eskiden, Çelenk koyma işini her dernek, her Sendika, her vakıf, her parti isterse çelengini sunardı Kahramanların anıtlarına.
Şimdi Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye çelenk koyuyor yalnızca!
Milli Bayramlarda, ortak sevinci, heyecanı her Fert aynı oranda duyar, coşkuyla bayramını kutlamak ister…
Protokolün , çelenk sunma ve bayram kutlamasından sonra, STK lar ve siyasi partiler izin alarak Çelenk sunma, yürüyüş, Bayram kutlamayı beraberce yapma arzusunu gerçekleştirmişlerdir.
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin sekretaryasını üstlendiği bu birliktelik, Ekim ayının ilk haftasında toplanır, yapılacaklar belirlenir, yol haritası çıkarılarak kutlama programı yapılırdı.2014 yılında Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına on bin kişi katılmış, yürüyüş kortejinin başı zafer Meydanına gerideki kuyruk eski yoğurt Pazarı’nın oralardaydı..
Selanik göçmeni İzmirli Gamze isimli öğrencimiz “ Manastır” şarkısını icra ederken, meydan alkıştan inlemişti. Efelerin diz vurmaları, diz kırmaları Mustafa kemal Atatürk gibiydi!. .Bir öğrencimiz meydanda ki kalabalıkla birlikte atanın gençliğe Nutku ’nu okumuştu. Güzel bir kızımız da “Andımızı” gençlerle birlikte söylemiş, Bayram coşkuyla kutlanmış, taşkınlık yapmadan edepli bir şekilde dağ ılınmıştı…
Biz halka, halkta bize inanmıştı, kırıp dökmeden, coşkuyla bayram kutlamayı her yıl başarmıştık…
Bu sene ekim ayının ilk haftasında toplandık. Herkes fikrini özgürce söyledi, yapılacaklar tartışıldı, sonuca bağlandı. CUMHURİYET HERKESİN BAYRAMI, HERKES KATILMALI görüşü ortak görüş oldu. İyi Parti İl Başkanı sn. Muhammet Mısırlıoğlu ve ben birlikte Valimiz sn. Gökmen Çiçek’i ziyaret ederek , arkadaşların Bayram Yürüyüşünü birlikte yapmayı çok istediklerini ifade ettik.
Valimiz sn. Gökmen Çiçek , sizlerle birlikte yürüyeceğim diye , birlikteliğin ilk ışığını yaktı. Bu ışık, siyasi partilere, STK larına, Derneklere, şehit ve gazilere, Engelli vatandaşlara ve toplumun her kesimine ulaştı. Bürokrasinin tamamı katılarak bir olmuştuk, Millet olmuştuk…
Devlet, millet, ordu ve bürokratlar el eleydi, gönül gönülleydi…Türkiye’de, ilk defa, o , şu , bu olmadan ortak bayramı, birlikte coşku içinde kutladık…
Eksiklerimiz yok muydu? Oldu ne yapalım!
Seneye o eksikliklerimiz kalkar, daha mutlu bayramı kutlarız…
Afyon’un en uzun Bayrağını bizlere vererek, gölgesinde minik, küçücük çocuklara yürüme imkanı verdi Av. İlhan Çınar Bey. Kendisine sonsuz teşekkürler.
Başta sn. Valimiz Gökmen Çiçek’e, Belediye başkanımız sn. Mehmet Zeybek’e, Garnizon komutanımız Sn. Tuğ.Gen. Osman Alp paşamıza, vekillerimiz sn. İbrahim Yurdunusever’e, sn. Mehmet Taytak Beye, Siyasi parti il. Başkanlarına, tüm bürokratlara ve millet olan halkımıza binlerce şükranlarımı iletirim.
Sevgili cumhuriyet Platformu üyesi arkadaşlarım, zorlukları göğüs gererek aştınız, birlikteliğimizi kimse bozamadı, daha nice yılda bozulmayacağına inanıyorum. Sizler her türlü sevgiyi hak ettiniz. O zaman hep birlikte son sözümüzü söyleyelim :
NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE!...
MUTLU KALINIZ…


Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER