Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

8

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

9

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

10

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

11

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

12

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

EYLÜL (GÜZ) | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

EYLÜL (GÜZ)

Veli Cengiz
10.09.2020
Bir başkadır Eylül ayı…Baharın kavak yelleri estirdiği başımız, yazın coşkusu ile damarlarımızda deli akan kanımız sakinleşir, uslanır, dinlenmeye, durgun akmaya başlar…
Eylül umuttur, yeni başlangıçtır. Yeni dostlukların, birlikteliklerin temelinin atıldığı aydır. Sakinliğin, hoşgörünün gönüllerde yeşerdiği, hata olarak görülen davranışların güzelliğe dönüştüğü aydır. Hikmet Anıl Öztekin’in bir şiiri düşüverdi aklıma, hemen yazıvereyim de, sizlerin de güzel bir anınız olsun.
“Her Eylül yeni bir
Başlangıçtır.
Yeni umutlara
Yeni hayallere
Güzel günlere
Ve bir şeylerin
Değişeceğine dair…
İyi Eylüller…”
Eylülde yavaşlar her şey, yavaşlar zaman…Durup dinlenme, doğadaki renkleri izleme vaktidir. Bahar aylarının ağaçlara giydirdiği yeşilin solma, rengini başka renkler bırakma ayıdır eylül. Ağaçlar, sarının ve kızılın her rengiyle donanır. Rüzgarda usul usul esmeğe başlayınca, eteklerin savruluşunu, savrulurken çıkan melodinin gizemi, gönülleri bir hoş eder…
Eylül ayı genç aşıkların, sevgililerin okullarda buluşma, kavuşma ayıdır. Gerçi bu sene koro nodan dolayı bu olay gerçekleşmedi. Ben, Alpay’ın eylülde gel şarkısının birazını onlara armağan ediyorum:
“Okul yolu sensiz
Ölüm kadar sessiz
Geçtim o yoldan dün
Yapraklar solarken
Adını anarken…
Eylülde gel!..”
Eylül, hazan ve hasat ayıdır. Harman sonudur, verilen sözlerin, nikah masasında yerine getirilme ayıdır. Bağların bozulup, meyvelerinin kilere, ambara saklandığı aydır. Eylül, kışa hazırlık ayıdır. Kadınlarımızın biberleri, kabakları, patlıcanları iplere dizip balkon demirlerine kolye gibi astığı aydır. Güneş ışığı ve sıcaklığı ile doğanın en güzel renklerini onlara verince, bunlar yenir mi? diye şaşkınlığa düşersin. Bu güzelliklerin tümünü Özdemir Asaf şiirinde ne güzel anlatmış:
“Hazan dediler
Hüzün dediler
Kalbimizi ele verdiler…
Sadece Eylüldü gelen
Güzelliği göremediler
Oysa benim Eylüllerimde
Cevizler, incirler, bademler var…
Tezgahta lüfer, oltada istavrit var
Bağ bozumları,
Üzüm şıraları,
Tatlı esintiler,
Naif geceler
Yağmurlar…
Güzel başlangıçlar var…
Birde mutlu şarkılar…
Hoş geldin Eylül.”
Eylülü eylülce yaşamanızı dilerim. Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER