Öne Çıkan

15

1

Image

Çin’de Afyon mermeri kullanılıyor

Mermercilikte 3 bin yıldan fazla geçmişe sahip ve Türkiye'nin bu alandaki ihracatının önemli bölümünü gerçekleştiren Afyonkarahisar'ın İscehisar ..

2

Image

Haltercilerimizden 8 madalya, 2 kupa

Halterde 8 madalya, 2 kupa

Bilecik ilinde düzenlenen Naim Süleymanoğlu İller Arası U15 ve Yıldızlar Halter Turnuvası’nda ilimiz 8 birinc..

3

Image

Afjet Afyonspor’da kongre günü
Mor beyazlı kulübün bugün saat 20.00’de Kulüp binasında yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yeni bir yönetimin oluşup oluşmayacağı me..

4

Image

Yaralı geyikler tedavi altında
Afyonkarahisar ve Eskişehir kırsalında yaralı halde vatandaşlar tarafından bulunan iki kızıl geyik yavrusu Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ) tedav..

5

Image

Afjet Afyonspor’un minikleri U11’ler Ligi’nde şampiyon oldu


Afyonkarahisar U11’ler Futbol Ligi, Afjet Afyonspor’un şampiyonluğu ile sona erdi. Katılımın az olduğu U11’ler Ligi’nde bu sezon Afjet Afyon..

6

Image

‘Uyum içinde çalışıyoruz’

26. Dönem AK Parti Konya Eski Milletvekili Ömer Ünal ve beraberindeki heyeti makamında ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ı..

7

Image

‘Başarılı olmak için gayret edeceğiz’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Yabancı Diller Yüksekokulunda devir teslim töreni düzenlendi. ..

8

Image

‘Eğitim Fakültesi’nin çıtası yükselecek’

Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Eğitim Fakültesi dekanlığı için devir teslim töreni düzenlendi. Törende konuşan AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Ka..

9

Image

10 gün içinde ikinci felaket

Afyonkarahisar’da 10 günde 2 felaket yaşandı. Geçtiğimiz günlerde Karacaören beldesinde kız isteme merasimi esnasında hava ateş açan birisinin 2 ..

10

Image

Sevgi ve Saygı Semineri

Dinar Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından, 65 yükümlüye İlçe Müftülüğünde görevli vaiz Nafiz Bayrakçı tarafından “Sevgi ve Saygı” konulu se..

11

Image

Servis araçları denetlendi

Şuhut İlçe Jandarma Komutanlığı trafik ekipleri tarafından mevsimlik işçi taşıyan servis araçları denetlendi. ..

12

Image

Ücretsiz Danışmanlık hizmeti

Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji uzmanları LGS sonuçlarını değerlendirdi. Rahmiye Sare Palalı Teknik Koleji Eğitim Koordinatörü Ömer Mürsel Bili..

13

Image

Asayiş Koordinasyon Toplantısı

Asayiş Koordinasyon Toplantısı’nda konuşan İscehisar Kaymakamı Mehmet Miraç Topaloğlu, İscehisar ilçesindeki huzur ve güven ortamının korunması ..

14

Image

160 öğrenci istihdam edilecek

Afyonkarahisar İŞKUR İl Müdürlüğü, yeni hayata geçirilen Sosyal Çalışma Programı (SÇP) kapsamında 160 üniversite öğrencisine iş imkanı sağlayacak..

15

Image

‘İşbirliği yapacağız’

AFSÜ Rektörü Prof. Dr. Nurullah Okumuş’u ağırlayan Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Afyonkarahisar’ın daha fazla gelişmesi için işbirliğine önem v..

16

Image

‘Destan yazacağız’

Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Gönül Belediyeciliği sloganıyla Afyonkarahisar’da destan yazacaklarını söyledi. ..

17

Image

‘Mücadelemiz devam edecek’

Afyonkarahisar Valisi Mustafa Tutulmaz, geçtiğimiz hafta meydana gelen kız isteme merasiminde havaya ateş açılmasıyla 2 kişinin yaşamını yitirdiğ..

HUY ÇIKMASI | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

HUY ÇIKMASI

Veli Cengiz
02.08.2018
Zamanın birinde bir köy imamı yaşarmış ; evlenecek olanların imam nikahını kıyar, yeni doğan çocukların ismini kuran okuyarak koyar, askere gidecek olanların arkasından dualar eder, salimen geri dönmelerini niyaz edermiş. Bayram namazlarını kıldırır, bayramlaşmayı en güzel şekilde yerine getirirmiş. Ölen olursa, yıkar , kefene sarar, cenaze namazını kıldırır, mezara kadar eşlik eder, cenaze dualarla toprağa verilir, haftasında, kırkında görevini eksiksiz yerine getirirmiş… Günün birinde imam hatip lisesinden mezun olan genç bir öğrenciyi köye imam olarak vermişler. Genç imama köye gelmiş, muhtarla konuşmuş ve göreve başlamış. Eski imam kendisinin böyle apar topar görevden alınmasına çok içerlemiş!... Hiç olmazsa muhtar beni çağırıp, bunca yaptıklarımdan dolayı teşekkür etseydi, mutlulukla ayırsaydı. Bende genç hocaya yapması gerekenleri anlatsaydım usulünce diye içerlenir dururmuş. Aksilik bu ya, yeni hocanın ilk gününde bir ölüm olmuş! Hoca daha taze hiç cenaze yıkamamış ki! Eski hocada boğuz edip, hiç yardımda bulunmamış. Çaresiz su kazanını kaynatmış, suyun ısınmasıyla bir tas su alıp mevtanın üzerine dökmüş. Bu an garip bir ses çıkmış! Elindeki tası atarak “ ölü dirildi!” diyerek , korkudan kaçmaya başlamış…Onu takip eden eski hoca arkasından seslenmiş: “gel buraya, ölünün dirildiği filan yok! O ses huyun sesi: can çıkmayınca huy çıkmaz. “Sen devam et işine diyerek genç hocaya yardım etmeye başlamış. Evet sevgili okurlarım ölmeden huy çıkmaz demiş atalarımız. Bazı siyasilerimiz hemen seçimden sonra “ Olağan üstü kurultay” isteriz diye , parti delegelerinden imza almaya başladılar. Haklı olabilirler, ama zamanı değildi. Her işin bir vakti saati vardır, o zamanı iyi bileceksin, zamanı gelince konuşacaksın. İnsan düşünmeli, sonra karar vermeli. Ha Ali olmuş, ha Veli ne fark eder. Önemli olan partinin ideolojisi, halka sunduğu projeler, kadroların inancı, güveni, ümiti… Bu üçü varsa hayat güzel olur. Bunu küçük öykülerle açıklamaya çalışayım: *Bir köyün sakinleri yağmur duasına çıkmışlardı. Köyün halkı toplandı. İçlerinden sadece birinde şemsiye vardı! “Bu inançtı” *Babalar bebeklerini havaya hoplatır, bebekler gülmekten bayılır. Yere düşecekleri akıllarına bile gelmez. Çünkü babaları onu tutacaktır. “ Bu güvendir.” *Yatağımıza girerken yarın uyanıp, yaşamaya devam edeceğimize dair teminatımız yoktur. Ama yine ertesi güne dair planlar yaparız. “ Bu ümittir.” Bu üçü varsa hayat güzeldir. Partiler de topluma hayatı güzelleştirmek için vardır. Yoksa noterden belge alarak, bu işler gerçekleşmez. “ söz vermek” yeterlidir bence. Eskiden noter mi vardı? Bir Türkmen atasözü ile yazımı sonlandırayım. “ Saç ayağının ayağı üç olur Birbirine güç olur Biri kırılırsa hiç olur.” Anlaşılır inşallah. Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
25.06.2019
25.06.2019
25.06.2019
OZEL HABERLER