Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklıspor beklemede
Bölgesel Amatör Lig 6. Grup takımlarından Sandıklıspor, yarın kendi saha ve seyircisi önünde Kırşehir Çayağzıspor ile oynayacağı karşılaşmadan mutlak ..

2

Image

‘Kırsal kalkınma ülkemiz için önemli’
IPARD-II Yatırımları Toplu Açılışı ve Sözleşme Töreninde konuşan Vali Mustafa Tutulmaz, insanları yaşadıkları ortamda geçinebilir kılmak gerektiğini b..

3

Image

Mühsürler ailesinin acı günü
Afyonkarahisar Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Mühsürler’in annesi Hayriye Mühsürler, geçirdiği elim bir trafik kazası sonucu hayatın kaybetti. Merhume..

4

Image

TÜFAD’dan Bıyıkoğlu ve Bursalıoğlu’na vefa
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) işbirliğinde TFF Grassroots-C Lisans Antrenör Kursu Afyonkarahisar'da..

5

Image

‘Eski Türkiye hortlatılmak isteniyor’
Danıştay’ın Öğrenci Andı’nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etmesine tepki gösteren Eğitim Bir Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Mustafa Arslan, “Eski..

6

Image

‘Rusları Afyon’a çekeceğiz’
Rusya Ekonomi ve Sanayi İşbirliği Toplantısı, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda gerçekleştirildi. ..

7

Image

‘Sağlık turizminin bilinirliği arttırılmalı’
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Solak, Ankara Ticaret Odası (ATO) tarafından düzenlenen sağlık turizmi zirvesine katıldı. ..

8

Image

BU MAÇI KAÇIRMAYIN
Afyon Belediyespor, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’ne yükseldikten sonra kendi sahasındaki ilk sınavını bugün saat 13.00’de Tofaş karşısında verecek..

9

Image

AEV ilgi odağı oldu
Afyon Eğitim Vakfı, yaptığı hizmetlerle toplumun her kesiminden vatandaşların olduğu gibi bürokrasinin önemli isimlerinin de dikkatini çekiyor...

10

Image

İl İl FET֒nün yaptıklarını anlatıyor
Yaklaşık 35 yıldır emniyet teşkilatının içerisinde yer alan 48 yaşındaki Polis Başmüffettişi Ahmet Sula, il il gezerek lise ve üniversite öğrencilerin..

11

Image

Muhtarlar Günü kutlandı
19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla Vali Mustafa Tutulmaz İdare ve Denetim Müdürü Halit Taşpınar, Afyonkarahisar Belediyesi Muhtarlık ve Sosyal Hizmetl..

12

Image

‘Pancar alımları tüm hızıyla sürüyor’
Doğuş Afyon Şeker Fabrikası’ndan yapılan açıklamada, pancar alımlarının tüm kantarlarda yapılmaya devam edildiği bildirildi...

13

Image

Afyon Belediyesi Termal Oteli açılış için Ocak ayını bekliyor
Kocatepe Spor Kompleksi’ne yakın bir alan üzerinde inşaatı tamamlanan ve beş yıldızlı oteller ayarında hizmet vermesi beklenen Afyonkarahisar Belediye..

14

Image

EFELER VOLEYBOL LİGİ HAFTANIN MAÇLARI
20 Ekim 2018 Cumartesi
Saat 14.00 Arkasspor-Tokat Belediye Plevne..

15

Image

Önder Koç Sultandağı Kaymakamı
Sultandağı Kaymakamlığı’na Önder Koç atandı. ..

16

Image

Kaymakam Kaya’dan köy ziyaretleri
Şuhut İlçe Kaymakamı Nurullah Kaya, köy ziyaretlerine devam ediyor. ..

17

Image

Başkan Çoban muhtarları ağırladı
Muhtarlar Günü dolayısıyla muhtarları makamında ağırlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, muhtarların halkla devlet arasında aracılık gibi önemli ..

HUY ÇIKMASI | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

HUY ÇIKMASI

Veli Cengiz
02.08.2018
Zamanın birinde bir köy imamı yaşarmış ; evlenecek olanların imam nikahını kıyar, yeni doğan çocukların ismini kuran okuyarak koyar, askere gidecek olanların arkasından dualar eder, salimen geri dönmelerini niyaz edermiş. Bayram namazlarını kıldırır, bayramlaşmayı en güzel şekilde yerine getirirmiş. Ölen olursa, yıkar , kefene sarar, cenaze namazını kıldırır, mezara kadar eşlik eder, cenaze dualarla toprağa verilir, haftasında, kırkında görevini eksiksiz yerine getirirmiş… Günün birinde imam hatip lisesinden mezun olan genç bir öğrenciyi köye imam olarak vermişler. Genç imama köye gelmiş, muhtarla konuşmuş ve göreve başlamış. Eski imam kendisinin böyle apar topar görevden alınmasına çok içerlemiş!... Hiç olmazsa muhtar beni çağırıp, bunca yaptıklarımdan dolayı teşekkür etseydi, mutlulukla ayırsaydı. Bende genç hocaya yapması gerekenleri anlatsaydım usulünce diye içerlenir dururmuş. Aksilik bu ya, yeni hocanın ilk gününde bir ölüm olmuş! Hoca daha taze hiç cenaze yıkamamış ki! Eski hocada boğuz edip, hiç yardımda bulunmamış. Çaresiz su kazanını kaynatmış, suyun ısınmasıyla bir tas su alıp mevtanın üzerine dökmüş. Bu an garip bir ses çıkmış! Elindeki tası atarak “ ölü dirildi!” diyerek , korkudan kaçmaya başlamış…Onu takip eden eski hoca arkasından seslenmiş: “gel buraya, ölünün dirildiği filan yok! O ses huyun sesi: can çıkmayınca huy çıkmaz. “Sen devam et işine diyerek genç hocaya yardım etmeye başlamış. Evet sevgili okurlarım ölmeden huy çıkmaz demiş atalarımız. Bazı siyasilerimiz hemen seçimden sonra “ Olağan üstü kurultay” isteriz diye , parti delegelerinden imza almaya başladılar. Haklı olabilirler, ama zamanı değildi. Her işin bir vakti saati vardır, o zamanı iyi bileceksin, zamanı gelince konuşacaksın. İnsan düşünmeli, sonra karar vermeli. Ha Ali olmuş, ha Veli ne fark eder. Önemli olan partinin ideolojisi, halka sunduğu projeler, kadroların inancı, güveni, ümiti… Bu üçü varsa hayat güzel olur. Bunu küçük öykülerle açıklamaya çalışayım: *Bir köyün sakinleri yağmur duasına çıkmışlardı. Köyün halkı toplandı. İçlerinden sadece birinde şemsiye vardı! “Bu inançtı” *Babalar bebeklerini havaya hoplatır, bebekler gülmekten bayılır. Yere düşecekleri akıllarına bile gelmez. Çünkü babaları onu tutacaktır. “ Bu güvendir.” *Yatağımıza girerken yarın uyanıp, yaşamaya devam edeceğimize dair teminatımız yoktur. Ama yine ertesi güne dair planlar yaparız. “ Bu ümittir.” Bu üçü varsa hayat güzeldir. Partiler de topluma hayatı güzelleştirmek için vardır. Yoksa noterden belge alarak, bu işler gerçekleşmez. “ söz vermek” yeterlidir bence. Eskiden noter mi vardı? Bir Türkmen atasözü ile yazımı sonlandırayım. “ Saç ayağının ayağı üç olur Birbirine güç olur Biri kırılırsa hiç olur.” Anlaşılır inşallah. Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
20.10.2018
20.10.2018
20.10.2018
OZEL HABERLER