Öne Çıkan

15

1

Image

“Önceliğim İkbal Belediye Yüntaş oldu”
İlimizi Efeler Voleybol Liginde temsil eden ekibimiz İkbal Afyon Belediye Yüntaş’ta İstatistik Antrenörlüğü görevini başarı ile yürüten ve mor beyazlı..

2

Image

Hayvan Borsası bayramda çalışacak
Çay ilçesinde temizlik çalışmaları tamamlanan Hayvan Borsası Kurban Bayramı boyunca hizmet verecek...

3

Image

Yeni sezon öncesi birlik ve beraberlik mesajı
Yeni sezonda ilimizi Tahincioğlu Basketbol Süper Liginde temsil edecek olan Afyon Belediyespor’un Yönetim Kurulu üyeleri ve Teknik heyet, Afyonkarahis..

4

Image

Afyon’a akın olacak
Spor Toto 1. Lig'e dönen Altay, bir ilki gerçekleştirerek PTT Genel Müdürlüğü'yle hatıra pulu protokolü imzaladı...

5

Image

TOKİ kuraları çekildi
Dazkırı ilçesinde yapımında sona gelinen 142 adet TOKİ konutunun kura çekimi yapıldı. ..

6

Image

Keçiler’in yeni yuvası hazır
2018-2019 Sezonunda Tahincioğlu Basketbol Süper Liginde mücadele edecek olan temsilcimiz Afyon Belediyespor’un iç saha maçlarını oynayacağı Prof. Dr. ..

7

Image

Düğün orkestracılarının sahte para isyanı
Türkiye'de birçok orkestra ve müzisyenlerin korkulu rüyası haline gelen sahte dolar, Dinar'daki orkestracıları da isyan ettirdi...

8

Image

Yeni jandarma komutanı göreve başladı
Dinar İlçe Jandarma Komutanlığına atanan Yüzbaşı Mehmet Çırak görevine başladı. ..

9

Image

MHP’Lİ ESKİ BAŞKAN AK Parti’den aday adayı
Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi’nden Dinar Belediye Başkanlığı yapan Muhammed Yıldırım, 2019 seçimlerinde AK Parti’den Dinar Belediye Başkan aday..

10

Image

Vali Tutulmaz Sırma’yı ağırladı
Vali Mustafa Tutulmaz Kastamonu iline atanan İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Sırma’yı makamında kabul etti...

11

Image

‘Çocuklarımızın sayesinde trafik kazalarını önleyeceğiz’
“Bu Bayram Ben de Trafik Polisiyim Hatalı Sürücüye Kırmızı Düdük” projesi kapsamında Afyonkarahisar’da yapılan uygulamada konuşan Vali Mustafa Tutulma..

12

Image

TOKİ konutları Kasım’da teslim
İscehisar ilçesinde yapımı devam eden TOKİ konutlarının kasım ayında doğalgazla beraber teslim edileceği bildirildi. ..

13

Image

‘YATIRIMCI ÇEKECEĞİZ’
Hollanda-Türkiye Ticaret Odası Genel Koordinatörü Ahmed Hüsrev Uç, Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser’i ziya..

14

Image

“HÜKÜMETİMİZİN YANINDAYIZ”
Afyon Kocatepe Üniversitesi Senatosu ABD yönetiminin Türkiye’ye karşı yaptığı yaptırımlar konusunda kınama mesajı yayınladı. Mesajda emperyalizmle müc..

15

Image

Hükümlülere hijyen eğitimi verildi
Dinar'da haklarında denetimli serbestlik kararı verilen yükümlülere kişisel temizlik ve hijyen semineri verildi. ..

16

Image

Över görevine başladı
Dinar Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğüne atanan Mehmet Över görevine başladı. ..

17

Image

Dinar HEM'de toplantı
Dinar İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce koordine edilen ilçe hayat boyu öğrenme komisyon toplantısı gerçekleştirildi...

HUY ÇIKMASI | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

HUY ÇIKMASI

Veli Cengiz
02.08.2018
Zamanın birinde bir köy imamı yaşarmış ; evlenecek olanların imam nikahını kıyar, yeni doğan çocukların ismini kuran okuyarak koyar, askere gidecek olanların arkasından dualar eder, salimen geri dönmelerini niyaz edermiş. Bayram namazlarını kıldırır, bayramlaşmayı en güzel şekilde yerine getirirmiş. Ölen olursa, yıkar , kefene sarar, cenaze namazını kıldırır, mezara kadar eşlik eder, cenaze dualarla toprağa verilir, haftasında, kırkında görevini eksiksiz yerine getirirmiş… Günün birinde imam hatip lisesinden mezun olan genç bir öğrenciyi köye imam olarak vermişler. Genç imama köye gelmiş, muhtarla konuşmuş ve göreve başlamış. Eski imam kendisinin böyle apar topar görevden alınmasına çok içerlemiş!... Hiç olmazsa muhtar beni çağırıp, bunca yaptıklarımdan dolayı teşekkür etseydi, mutlulukla ayırsaydı. Bende genç hocaya yapması gerekenleri anlatsaydım usulünce diye içerlenir dururmuş. Aksilik bu ya, yeni hocanın ilk gününde bir ölüm olmuş! Hoca daha taze hiç cenaze yıkamamış ki! Eski hocada boğuz edip, hiç yardımda bulunmamış. Çaresiz su kazanını kaynatmış, suyun ısınmasıyla bir tas su alıp mevtanın üzerine dökmüş. Bu an garip bir ses çıkmış! Elindeki tası atarak “ ölü dirildi!” diyerek , korkudan kaçmaya başlamış…Onu takip eden eski hoca arkasından seslenmiş: “gel buraya, ölünün dirildiği filan yok! O ses huyun sesi: can çıkmayınca huy çıkmaz. “Sen devam et işine diyerek genç hocaya yardım etmeye başlamış. Evet sevgili okurlarım ölmeden huy çıkmaz demiş atalarımız. Bazı siyasilerimiz hemen seçimden sonra “ Olağan üstü kurultay” isteriz diye , parti delegelerinden imza almaya başladılar. Haklı olabilirler, ama zamanı değildi. Her işin bir vakti saati vardır, o zamanı iyi bileceksin, zamanı gelince konuşacaksın. İnsan düşünmeli, sonra karar vermeli. Ha Ali olmuş, ha Veli ne fark eder. Önemli olan partinin ideolojisi, halka sunduğu projeler, kadroların inancı, güveni, ümiti… Bu üçü varsa hayat güzel olur. Bunu küçük öykülerle açıklamaya çalışayım: *Bir köyün sakinleri yağmur duasına çıkmışlardı. Köyün halkı toplandı. İçlerinden sadece birinde şemsiye vardı! “Bu inançtı” *Babalar bebeklerini havaya hoplatır, bebekler gülmekten bayılır. Yere düşecekleri akıllarına bile gelmez. Çünkü babaları onu tutacaktır. “ Bu güvendir.” *Yatağımıza girerken yarın uyanıp, yaşamaya devam edeceğimize dair teminatımız yoktur. Ama yine ertesi güne dair planlar yaparız. “ Bu ümittir.” Bu üçü varsa hayat güzeldir. Partiler de topluma hayatı güzelleştirmek için vardır. Yoksa noterden belge alarak, bu işler gerçekleşmez. “ söz vermek” yeterlidir bence. Eskiden noter mi vardı? Bir Türkmen atasözü ile yazımı sonlandırayım. “ Saç ayağının ayağı üç olur Birbirine güç olur Biri kırılırsa hiç olur.” Anlaşılır inşallah. Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
17.08.2018
17.08.2018
17.08.2018
OZEL HABERLER