Öne Çıkan

15

1

Image

‘Lige damga vurmak istiyoruz’
Afjet Afyonspor Teknik Direktörü Özgür Zengin, lige damga vuracak kaliteli bir takım oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti ..

2

Image

Nazende Restoran hizmete açıldı
Gastronomi şehri Afyonkarahisar’da gastronomi restorantı hizmete başladı. Afyonkarahisar ve çevre illerden gelen misafirlere yöresel lezzetler, Ömer T..

3

Image

Sezen istifa etti
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Sezen, düzenlediği basın toplantısı ile AK Parti İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı..

4

Image

Türkiye’yi aydınlık geleceğe taşıyacağız’
AK Parti 7.Dinar Kongresi’nde konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, karşı çıkanlara inat Türkiye’yi aydınlık geleceklere taşıyacak..

5

Image

GES hizmete açıldı
Dinar ilçesi Dikici Köyü’ne Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ayrılan ödenekle kurulan Güneş Enerji Sistemi köyün içme suyu sistemine bağlanarak h..

6

Image

Afyonkarahisar satrança doydu
“Maskeni Tak, Mesafeni Koru, Hamleni Yap” sloganıyla kent merkezinin değişik noktalarında düzenlenen turnuvaya her yaştan sporsever büyük katılım göst..

7

Image

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde 4.hafta heyecanı bugün başlıyor

AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’ne bugün ve yarın oynanacak karşılaşmalarla devam edilecek.
Bugün saat 13.00’de Bingöl temsilcisi Solhanspor..

8

Image

‘Eski günlere dönmek istiyoruz’
İl Sağlık Müdürü Serhat Korkmaz, vatandaşların maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat ederek, Covid-19’dan kurtularak eski günlere dönmek istedikl..

9

Image

Yüz yüze eğitim başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca, okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı. Vali Gökmen Çiçek, Ge..

10

Image

Karakol inşaatını incelediler
Erenler Mahallesi’nde yapılan karakol inşaatını inceleyen Vali Gökmen Çiçek, öğrencilerin güvenliğine büyük önem verdiklerini söyledi ..

11

Image

Özel hastanelere Covid denetimi
Covid-19 tedbirleri kapsamında, Sağlık Müdürlüğü idarecileri tarafından özel hastaneler ziyaret edildi..

12

Image

‘Sorumlulardan hesap sorulmalı’
İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Yunanistan'da bir gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret edilmesini en sert biçimde kınadığını belirt..

13

Image

‘O söz Türk Milletine söylendi’
Büyük Birlik Partisi Afyonkarahisar Merkez İlçe Başkanı Süleyman Çağlar, Yunanistan'da yayımlanan "Dimokratia" adlı sözde gazetenin Cumhurbaşkanı Rece..

14

Image

Gazilere ziyaret
İl Jandarma Komutanlığı’na bağlık ekipler, Gaziler Günü dolayısıyla Afyonkarahisar’daki gazileri ziyaret ettiler..

15

Image

Yüz yüze eğitim başladı
Milli Eğitim Bakanlığınca, okullarda yüz yüze eğitim, seyreltilmiş uygulamalarla anasınıfı ve ilkokul 1'inci sınıflarda başladı. Vali Gökmen Çiçek, Ge..

16

Image

Sağlık çalışanlarına yöresel lezzetler
Afyonkarahisar Belediyesi Covid-19 salgını dolayısıyla özveriyle çalışan sağlık çalışanlarına yöresel lezzetlerden ağzı açık ve bükme ikram etti..

17

Image

Yeni teknik ekip görev başında
Afjet Afyonspor’da geçtiğimiz hafta yaşanan beklenmedik gelişmeler sonucunda Teknik Direktör Serhat Gülpınar ile yardımcıları görevi bırakırken, aynı ..

KISSADAN HİSSE (4) Havuz | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

KISSADAN HİSSE (4) Havuz

Veli Cengiz
28.02.2019

Geçmiş zamanın birinde bir ülkede bir hükümdar varmış. yaptıklarıyla halkı canından bezdirmiş; ne adalet kalmış, ne de düzen! Halk ayaklanmış. Hükümdar devasa bir havuzun başında toplar, der ki:” Eğer isterseniz benden çok kolay bir şekilde kurtula bilirsiniz . Böyle isyan etmenize hiç gerek yok. Şimdi ben bu havuzu boşalttıracağım, üzerini de kapattıracağım. Sizden tek isteğim ; havuzu süt ile dolduracaksınız.
Her gece yarısından sonra , herkes bir kova süt dökecek havuza; kimse kimseyi görmeyecek. Güneş doğarken hepiniz burada olun. Havuz süt ile dolduğunda ben tahtı bırakacağım.
Ertesi gün sabah olur, herkes sevinçle toplanır havuzun başına. Öyle ya düzenbaz hükümdardan kurtulacaklardır. Hükümdar gelir, üzeri kapalı havuzu açar. Bir de ne görsünler, havuz bes berrak suyla doludur!
Herkes aynı şeyi düşünmüştür “ Onca sütün içinde benim döktüğüm bir kova suyu kim fark eder?
Hükümdar konuşur: “ Gördünüz mü? Siz ne iseniz ben de oyum. Siz düzenbaz olduğunuz için, içinizden kimi seçerseniz , sonuç değişmeyecektir!...
O yüzden ben tahtımda kalıyorum; sizde layık olduğunuz sistemin içinde!...
Uburtu
Afrika’da antropolog ( İnsan ırkının gelişimini inceleyen bilim insanı). Afrika’da yerli bir kabilenin çocuklarına bir oyun öğretmek ister. Çocuklar etrafında toplanmıştır bilim adamının. Bilim adamı bir ağacın altında toplanmış meyveleri göstererek “ buradan ağacın altına kadar koşacaksınız, kim birinci gelirse meyveleri o yiyecek.
Başla ! değinde olmadık bir şey olur! çocuklar el ele tutuşmuşlardır. Başlarlar beraber koşmaya.. Ağacın altına hep beraber varmışlardır; hepsi birinci olmuştur!...
Antropog: “ Neden böyle yaptınız?” deyince , çocuklardan biri:
“ Biz, UBURTU yaptık. Eğer yarışsaydık yarışı kazanan meyvelerin hepsini yiyecekti.”
“ Yarışsaydık , nasıl olur da diğerleri mutsuzken, yarışı kazanan meyveleri yiyebilir? Oysa UBURTU yaparak , meyveleri hepimiz yedi.
“ Peki, UBURTU nedir?”
“ ben, biz olduğumuz zaman “ben” imdir.
HUY ÇIKMA
Köyün birinde eskiden kalma bir hoca vardır. Öğretebildiği kadar köye dini açıdan yardım etmektedir…
Bir gün yeni İmam Hatip lisesi mezunu genç birini İmam olarak atarlar köye! Eski imam hiç kendisine söylenmeden bu atamanın yapılmasına içerler, gücenir.
Aynı gün biri ölür köyde. Cenazenin yıkanması gerektir. Yeni imam kazanda suyu kaynattırmış, ama hiç cenaze yıkamadığı içini elindeki tası kazana daldırır, bir tas su alır ve döker ölünün üstüne. Aynı anda garip bir ses çıkar. Yeni imam tası attığı gibi “ Ölü dirildi!” diyerek kaçmaya başlar…
Eski imam: “ Ölünün dirildiği filan yok! Huy çıktı, o ses çıkan HUY’un sesi”
Mutlu kalınız…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
21.09.2020
21.09.2020
21.09.2020
OZEL HABERLER