Öne Çıkan

15

1

Image

‘Hedefimiz Afyon’u duyurmak ve tanıtmak’
Afyonkarahisar Belediyesi ‘Sokak Sağlıklaştırma’ projesi kapsamında tarih kokan Afyon Evleri’ni aslına uygun olarak restore etmeye devam ediyor. 3 eta..

2

Image

‘Teşkilatımızın gücüne güç katacaksınız’
Afyonkarahisar Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem Mezuniyet Töreni, Türkiye genelindeki 22 Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğünde aynı anda gerçe..

3

Image

MÜSİAD Çay’da toplandı
MÜSİAD Afyonkarahisar Şube Başkanı Ercan İşlek ve Yönetim Kurulu Üyeleri Çay ilçesinde haftalık olağan toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıya Çay Bel..

4

Image

AKܒye ziyaret
Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası tarafından sürdürülen Avrupa Birliği destekli Mermer Sektöründe İş Sağlığı Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi ..

5

Image

Taylan Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti
Dazkırı Belediye Başkanı İsmail Taylan, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti ..

6

Image

İhsaniye’yi sel vurdu
İhsaniye ilçesinde sağanak yağmur yerleşim yerlerinde su baskınlarına neden oldu, tarım alanları zarar gördü..

7

Image

Taytak’tan destek sözü
Afyonkarahisar Muhtarlar Derneği Yönetim ve Denetim Kurulu Üyeleri, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak’..

8

Image

Hayvan yavrularının tedavileri yapılıyor
Afyonkarahisar'da doğada bulunan hayvan yavrularının Afyon Kocatepe Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Mer..

9

Image

Türk Eğitim Sen, Emirdağ’da promosyon rekoru kırdı
Emirdağ ilçesinde banka promosyon ihalesinde görüşmeleri yapan Türk Eğitim Sen, Türkiye rekoru kırdı. 3 yıllık (36) ay yapılan anlaşmaya göre eğitim ç..

10

Image

‘Afyon turizmde ivme kazandı’
Vali Kübra Güran Yiğitbaşı’nı ziyaret eden Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yaptığı açıklamada, Afyonkarahisar’ın tarihi ve kültürel biriki..

11

Image

‘100. yılda kültürel görkemli faaliyetlere imza atacağız’
Afyonkarahisar’da temaslarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, “Cumhuriyetimizin ilanının 100. yılına bir kala, kültürel mirasımızın ..

12

Image

‘Yaraları saracağız’
İhsaniye’de sağanak yağmur dolayısıyla yaşanan sel felaketi, evlere ve tarım alanlarına zarar verdi. AK Parti İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, çizmel..

13

Image

9. Cumhurbaşkanı Demirel anıldı
Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in vefatının 7. yıldönümü dolayısıyla Anıtmezarında düzenlenen törene ka..

14

Image

Yıl sonu değerlendirme toplantısı
Dinar Kaymakamı Selami Kapankaya, Kaymakam Refiki Tolga Turan ile birlikte Dinar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi Müdürlüğünde okul müdürleri ve öğret..

15

Image

‘Üreticimizin, çiftçimizin hali perişan’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, gündemdeki gelişmelerle ilgili açıklamalar yaptı. Görgöz, “20 yıllık AKP İktidarı, bu süre içerisinde uyguladığı yanlış ..

16

Image

Sulama sezonu başladı
Afyonkarahisar’da 15 Mayıs itibariyle sulama sezonunun başladığını söyleyen DSİ Genel Müdürü Lütfi Akca, 2022 yılı sulama sezonunda toplam 239 bin 250..

17

Image

Afyonkarahisar’da karne heyecanı
Afyonkarahisar’da ilkokul, ortaokul ve lisede eğitim gören 147 bin öğrenci, karnelerini törenle aldı. Sevinçleri gözlerinden okunan öğrenciler, yaz ta..

NE NEYMİŞİM DEME! | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

NE NEYMİŞİM DEME!

Veli Cengiz
07.10.2021

Turgay Başaran’ın bir yazısını alıntı olarak alıyor ve paylaşıyorum:
Bir zamanlar tiyatroda milyonları güldürdü. Tek başına hayata veda etti, Baykal Kent.
Kara kaderini şöyle açıklıyor: “ Huzurevine kendi isteğimle geldim. Buradan da kısmet olursa da güzel bir yere gömülüp, temiz havada yatmak istiyorum. Artık buradan sonrası güzel bir selvi gölgesi. Buraya huzuru bulmaya geldim, huzurlu ölmek istiyorum.
Görmediğim yer kalmadı. En son göreceğim yer burasıymış! Pişmanım bazı hatalar yaptım. Artık yalnızım, artık yalnızım, kimsem yok!
Biliyor musunuz? Ben şu an bir huzurevinde kalıyorum. Tek konuştuğum arkadaşım, sırdaşım; yatağa yattığım zaman ranzamdaki demir korkuluklar.”
Uzun zamandır Sıkıntıları, dertleri vardı Baykal Kent’in. Oğlunu kaybettikten sonra kötüleşti, evlat acısını yaşayan sanatçı alkole başladı. Uzun süre alkol tedavisi gördü, hastanede yattı. Alkolü bıraktıktan sonra çevresi kalmamıştı. Herkes ona sırtını dönmüştü… Bir yanda evlat acısı, diğer yanda yıllarını verdiği sanatın ters yüzü… Evladımı da kaybettim.
Bir röportajında şöyle diyordu:
“ Kimse bana nasılsın demedi.. Kalkmaya çalıştım, birileri vurdu bana. Vefalı, vefakar fark etmez, benim param olduğu zamanlarda herkes yanımdaydı. Sonra bir baktım kimse kalmadı çünkü param bitmişti.
Sokakta yürüyorum affedersiniz ayakkabımın altı delinmiş! Kimse görmesin diye , adımları minik minik atıyordum. Eşimi kaybettikten sonra akabinde evladımı da vefatı beni terk ketti, bitirdi! Sizin hiç otuz yaşında evladınız öldü mü? Denizciydi benim evladım.
Kızım Amerika’da , o da terk etti beni. Ablamı yakınlarımı hiç saymıyorum, bu konuda konuşmak istemiyorum. Benim kimsem yok, yokmuş. Ben tek başımayım. Hayatımda kimse yok İNSAN olarak, yok.
Beni bitiren alkol oldu. Kusura bakmayın ben çok paralar almadım, bizi çalıştırdılar ama birikim yapacak, yat kat alacak bir para almadık. Buraya huzur bulmaya geldim., huzurlu ölmek istiyorum.
Gerçek ismi, Baykal Açmazlerte olan sanatçı 2 Ocak 1944 te doğdu.
25 yıl Ferhan Şensoy’un Orta Oyuncuları Topluğunda sahneye çıktı.
1963 de komedi dizilerinde rol aldı.
Ayrılsak da beraberiz ve Dijital Binali oyunlarındaki karakteriyle sevildi.
Baykal Kent, 2 Şubat 2012 kalp yetmezliğinden hayatını kaybetti.
Yaşam, çok uzunmuş gibi gözükse de, çok kısa.
Şan, şöhret, gelip geçici.
Bunu bilmeli ve:
Ne olacağım demeli…

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
12.03.2021
12.03.2021
12.03.2021
OZEL HABERLER