Öne Çıkan

15

1

Image

Sandıklı’ya bir iş yeri daha açıldı
Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl ve Kaymakam Eflatun Can Tortop, Çakır Mahallesi İstasyon Mahallesinde bulunan “Bi Butik” adlı iş yerinin açılışı..

2

Image

Burcu’dan Akar’a ziyaret
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Afyonkarahisar Bölge Müdürü Ş. Münire Burcu Afyonkarahisar Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü İhsan Akar’ı ..

3

Image

‘Sürekli sahadayız’
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, bu haftaki Cuma namazını Tacı Ahmet Mahallesi’nde kıldı. Başkan Zeybek, yerinde oturan değil, çalışan bir belediyecili..

4

Image

Efelerimiz, Şanlıurfa deplasmanında
AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin ilk iki haftasını galibiyet alamadan kapatan Afyon Belediye Yüntaş, yarın Şanlıurfa deplasmanında Haliliye Beledi..

5

Image

Avşar Emaye ihracat şampiyonu
İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliği (İDDMİB), geçen yıl gerçekleştirdikleri ihracat ile yıldızlaşan üyelerini ödüllendirdi. Dö..

6

Image

YOLUNUZ AÇIK OLSUN
Misli.com 2.Lig Beyaz Grup’ta Afyonkarahisar’ı temsil eden Afjet Afyonspor, sezonun ilk maçını yarın Zafer Stadı’nda Gümüşhanespor ile oynayacak
..

7

Image

Milletvekili Taytak’tan müjde: TSE Belgelendirme Müdürlüğü kuruluyor
Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin’i makamında..

8

Image

‘Tarihi değerlerimize sahip çıkıyoruz’
Devlet-i Aliyye Ocakları Afyonkarahisar İl Başkanı Ahmet Erdin, birim başkanları ve il yönetimi ile birlikte Tarihî Mevlevi(Türbe) Camii'ni ziyaret et..

9

Image

Avrupa Hareketlilik Haftası
Dinar ilçesinde Avrupa Hareketlilik Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı, toplanan vatandaşlar, hafta kapsamında bisiklet sürdüler..

10

Image

Gurbetçiden dezenfekte cihazı
İsviçre’de yaşayan Sandıklılı Cengiz Bozkurt tarafından Sandıklı Belediyesi bünyesinde kullanılmak üzere yeni ULV dezenfekte cihazı hediye edildi...

11

Image

‘Çocuklara kendi özdenetimlerini sağlayıcı yol haritası çiziyoruz’
Psikolog Begüm Hocaoğlu, sınav döneminde çocuklar üzerinde kendi özdenetimlerini sağlayıcı şekilde yol haritası çizdiklerini belirtti ..

12

Image

‘Mermerin yurt dışında tanıtıma ihtiyacı var’
Mabella Mermer’i ziyaret eden İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Ahmet Neoldum, Afyon mermerinin yurt dışında da tanıtıma ihtiyacı olduğunu söyledi ..

13

Image

‘Eğitimin sıkıntılarını çözmeye talibiz’
CHP İl Başkanı Yalçın Görgöz, pandemi nedeniyle eğitimde yaşanan sıkıntıları çözüme kavuşturmaya talip olduklarını ifade etti ..

14

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

15

Image

‘300 milyonluk muazzam bir yatırım’
Orman ve Su İşleri eski Bakanı, Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın Af..

16

Image

Park yapılıyor
Emirdağ Belediyesi ekipleri tarafından Çıldır Tarlası’na çocuk parkı yapılıyor ..

17

Image

‘300 milyonluk muazzam yatırım’
Cumhurbaşkanlığı Irak Özel Temsilcisi, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çay Barajı’nın 300 milyon TL’lik muazzam bir yatı..

SİYASİ FIKRALAR | Veli Cengiz | Gazete3.com.tr
Image

SİYASİ FIKRALAR

Veli Cengiz
26.02.2019

Yerel seçim yaklaştıkça siyasi liderlerin sözlerinin mizanı kaçtı! Ağza alınmayacak sözleri birbirine hiç çekinmeden söylüyorlar… Eskiden böyle değildi. Sözlerinde nükte vardı, şaka vardı, tatlı takılmalar vardı…
Turgut Özal, başbakan. Basın mensuplarını toplamış başlamış anlatmaya… Herkes pür neşe. Sağ eliyle gözlüğünü biraz aşağı doğru indirmiş, gözlük çamlarının üstünden cin gibi bakmış, kıvamıdır deyip başlamış konuşmaya…
“ muhalefet lideri Erdal İnönü’yü kast ederek, onu gören Türkiye’de “kıtlık” mı var diyecekler!
Bu sözü duyan gazeteciler anında Erdal İnönü’ye ulaştırırlar. Erdal Bey, hemen cevabı geciktirmeden yapıştırır: “ Turgut Beyi görenler de, kıtlığın sebebini hemen buluverir!...”
***
Erdal İnönü’den başlamışken devam edelim. Rize’de seçim çalışması yapmaktadır. Konuşmak için kürsüye çıkınca, dinlemeye gelen Rizeliden biri , diğerine “ Uy desene paşan çok günahını almışüz” öbürü “Niye?” diye sorunca.
“ Rahmetli ne kadar adil davranmış, baksana çocuğunu aç bırakarak, ne hale getirmiş!”
***
Tansu Çiller, Kurban Bayramında seçim çalışması yaparken , meydanda toplanan halka şöyle seslenir :
“ Hepinizin mübarek Ramazan Bayramınızı kutlarım!” deyivermiş. Arkadan “ Ramazan” değil “ Kurban Bayramı” diye uyarılınca “Onun kadar mübarek Kurban Bayramınızı kutlarım” diyerek işin içinden çıkmış.
***
Bizim siyasi liderlerimizden biri İngiltere kraliçesinin huzuruna çıkmış. Sohbet ederken “Sizde hiç kriz filan çıkmıyor, neden ?” diye soruvermiş lider. Kraliçe “ Kabineyi akıllı insanlardan seçer ve atarım” demiş. Mesela “ Senin annen baban ve bir çocuğu olsa, hiç erkek ve kız kardeşin olmasa , bu kim?” bizim ki bilememiş! Kraliçe yan odada beklemekte olan Tony Blair’i çağırtmış aynı soruyu ona sormuş, “Ben” yanıtını almış.
Bizim ki memlekete dönünce Başbakan yardımcısını çağırmış aynı soruyu ona sormuş. Başbakan yardımcısı düşünmüş, işin içinden çıkamayınca süre istemiş. Sonunda “ Efendim ben bulamadım cevabı, kemal Dervişi aradım “ Ben” cevabını aldım, deyince, bizim Başbakan “ Yanlış; Tony Blaır “ doğru cevap, deyip işin içinden çıkışmış.
***
İngiltere’ye gelmişken Churhil den , ona uyarlanmış bir fıkradan bahsetmesek olmaz. Bir akıl hastanesi sırasında, birikmiş kalabalığı görünce başlamış konuşmaya… Bir hastanın kendisiyle hiç ilgilenmediğini görünce:
“ Ben bu ülkenin başbakanıyım!” deyince, hasta:
“ Buraya düşmeden önce , ben de Başbakanım dedim, buraya getirdiler! Yakında sende burada olursun.”
Mutlu kalınız..

Yorum Birakabilirsiniz.


İlk Yorum Yazan Siz Olun..
YAZARIN DIGER MAKALELERI
19.09.2020
19.09.2020
19.09.2020
OZEL HABERLER